MENU

Серйозна криза чекає Україну після виходу з карантину, – експерт

1733 3

Серйозна криза чекає Україну після виходу з карантину, – експерт

Щомісяця карантин обходиться Україні в 120 мільярдів гривень – це 30-40% місячного обсягу ВВП. Відбуваються вже незворотні процеси в економіці. Це загрожує банкрутством слабких підприємств, масовими неплатежами між суб'єктами економіки в посткарантинний період.

Про це виданню "Апостроф" розповів експерт інституту GROWFORD Олексій Кущ.

"Щомісяця карантин обходиться Україні в 120 мільярдів гривень ВВП – це 30-40% місячного обсягу. У річному обчисленні – це втрата 2-2,5% від темпів зростання ВВП. А ми планували рости на 3%. Ті, хто надають товари і послуги, втрачають приблизно 240 млрд грн в місяць", – сказав він.

Читайте також: Двойные стандарты власти уничтожают малый и средний бизнес​​​​​​​

За словами Куща, зараз країна знаходиться в зоні падіння ВВП, а економіка в 2020 році вже не виросте.

"Мова йде про те, наскільки глибоко ми впадемо. Відбуваються вже незворотні процеси в економіці. Це загрожує банкрутством слабких підприємств, масовими неплатежами між суб'єктами економіки в посткарантинний період. Нацбанк оцінює в перспективі падіння нашого ВВП на 5%, МВФ – на 7%. Я думаю, що темпи падіння нашого ВВП будуть до 10%", – додав він.

Експерт також розповів, як країна буде відновлюватися після карантину. За його словами, Україну чекає дуже важкий період.

Читайте також: Наши олигархи не допустят реального снижения цен на топливо для населения, когда есть возможность заработать миллиарды – эксперт​​​​​​​

"Зараз економіка живе на старих запасах. Але після карантину їй доведеться адаптуватися до реальності, що склалася. Так що, основна криза чекає нас попереду. Посткарантинний період додасть в темпах падіння ще кілька відсотків. Змінилася кон'юнктура зовнішніх ринків також додасть кілька відсотків падіння. Світова економіка теж занурюється в кризу, сировини споживати будуть менше. Відповідно, Україна як сировинна економіка відчує на собі це першими. Будуть падати ціни на наші товари – продукти сільського господарства, метал", – вважає експерт.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини