MENU

Призначенням Саакашвілі Зеленський заносить вибухівку в свою оселю, – думка

763 1

Призначенням Саакашвілі Зеленський заносить вибухівку в свою оселю, – думка

В абсолютному вимірі призначення Саакашвілі на посаду головного реформатора країни не надає оптимізму. Міхеіл Ніколозович здатен ефективно пропагувати реформи, а от втілювати їх в українських реаліях йому, очевидно, не під силу.

Робота грузинського реформатора в Одеській області довела, що спроби реформування України бульдозером ні до чого не призводять – тут настільки все запущено, що потрібна тривала рутинна системна робота, яка точно не до вподоби апологету блискавичних результативних реформ.

Але відносно інших кадрових рішень, які на сьогодні доступні Зеленському, в цій пропозиції все ж таки можна розгледіти певний позитив:

1. Світоглядна позиція Саакашвілі ґрунтується на глибокому особистому ворожому ставленні до Путіна. Поява такого антипутінського центру у наскрізь ватному уряді – безумовний прогрес.

Читайте також: Эксперт рассказал об отношении Зеленского к Ермаку и другим членам своей команды

2. Очевидно, що призначення Саакашвілі – це, насамперед, ляпас Путіну з боку Зеленського. Здавалося б, це дивно, адже протягом всього свого річного керування Зеленський відверто намагався не дратувати кремлівського фюрера. Але дуже схоже на те, що після того, як Путін покарав Зеленського витоком "плівок Єрмака" за зрив домовленостей про створення всім відомої "косультаційної групи", останній у відповідь не знайшов нічого ефективнішого, ніж огризнутися призначенням Саакашвілі. Так чи інакше, це призначення стане додатковим клином у відносинах українського та російського президентів, тому – додатковий позитив.

3. Звісно, Зеленський переконаний, що цим призначенням він ще й під дих б'є Порошенко. Не усвідомлюючи, що заносить вибухівку в оселю: Міхеіл – єдиний з українських політиків, хто здатен обнулити все ще високий рейтинг українського президента. А коли це розуміння прийде, то доведеться або воювати з потужним політиком насмерть, або приймати державні рішення, щоразу принизливо озираючись на реакцію якогось там міністра.

Читайте також: Супербубочка и Великий Реформатор​​​​​​​

4. За своїм вибуховим характером Саакашвілі – абсолютно некерована людина. Він миттєво рефлексуватиме на підкилимні наміри урядовців, які йому будуть здаватися антидержавними. Саме його нестримна публічна риторика стане джерелом витоку суспільно-важливої інформації з урядових кабінетів. Тож для суспільства – це неабияка користь.

5. Ну й нарешті, Міхеіл Ніколозович стане єдиним політиком в оточенні Зеленського, який має багато потужних неформальних стосунків на Заході. Стосунків, яких явно бракує Зеленському в протистоянні з Путіним. Тож налагодження таких стосунків тільки позитивно вплине на світогляд українського президента.

Отже очікувати якогось значного реформаторського ефекту в Україні від цього призначення марно. Але існують всі підстави сподіватися, що Саакашвілі стане каталізатором або суттєвого дрейфу зеленої команди в напрямку антипутінської позиції, або стрімкого поглиблення владної кризи, аж до повного перезавантаження влади.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Олександр ДЕНИСЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини