MENU

Уряд зупиняє атомні енергоблоки. ДОКУМЕНТ

1003 3

Уряд зупиняє атомні енергоблоки. ДОКУМЕНТ

Через зниження попиту на електроенергію уряд вирішив вимкнути виробників найдешевшої енергії

Кабінет міністрів виводить в резерв декілька енергоблоків АЕС і переводить на знижену потужність 7 енергоблоків АЕС.  

Про це йдеться в листі тимчасово виконуючого обов’язки першого віце-президента-технічного директора Валерія Кравця, який опублікував працівник Запорізької атомної електричної станції Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" Олексій Мельничук на своїй сторінці у Facebook.

"Більш ніж 7 ГВт встановленої потужності зеленої енергетики буде у 2020 році з тарифом 3-5 грн./кВт год.( без ПДВ). Тобто електроенергія вироблена з альтернативних джерел енергії надається пріоритет. Але в умовах економічної нестабільності, виходу з карантину такий тариф буде гальмами для економічного розвитку країни та добробуту населення. Зміни в законодавстві зелена влада не хоче вносити, щоб знизити зелений тариф, але дешева електроенергія АЕС їм не потрібна", – написав Мельничук. 

Читайте також: Сум'яття на ринку електричної енергії

Він попросив депутатів звернути увагу та підготувати відповідні зміни до закону про електроенергетику, де прописані зобов'язання на покупку зеленої електроенергії. 

"Вважаю, що частка встановленої потужності яка складає практично 6 ГВт ( а це фактично потужність ЗАЕС) не потребує заохочення від держави таких як «зелений тариф» бо з такими потужностями це не актуально. Прошу звернутись до НКРЕ з пропозицією зменшення тарифу від енергії вітру та сонця. Електроенергія з відновлюваних джерел повинна конкурувати на енергоринку країни і не мати пріоритет. Країні потрібна дешева електроенергія для виходу з кризи та подальшого розвитку", – підкреслив працівник Запорізьської АЕС.

Він також опублікував лист Валерія Кравця.  

Читайте також: Снєгирьов: Корупційні схеми на будівництві підстанції "Кремінська" залишаються без розслідування ще з часів Порошенка

Станом на 28 квітня на атомних станціях України в роботі 11 з 15 енергоблоків.

Енергоблок №2 Запорізької АЕС відключено від енергомережі та виведено в резерв з 21 квітня 2020 року.

На енергоблоці №3 Запорізької АЕС 131-а доба капітального планового ремонту.

На енергоблоці №5 Запорізької АЕС 13-а доба капітального планового ремонту.

На енергоблоці №2 Южно-Украінської АЕС 13-а доба середнього планового ремонту.

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 745 МВт, РАЕС – 2 520 МВт, ЮУАЕС – 1 340 МВт, ХАЕС – 1 690 МВт.

Минулої доби, 27 квітня, станціями вироблено 200,25 млн кВт-г електроенергії.

Через балансове обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 40,56 млн кВт-г електроенергії.

Нагадаємо, системний оператор "Укренерго" змушений постійно зупиняти українські електростанції. До падіння споживання від карантину "Укренерго" зупиняв теплові електростанції, сонячні і вітрові.

Останнім часом постійно доводиться "розвантажувати" атомні блоки. Це, на думку експертів, вкрай не бажані дії з точки зору енергетичної безпеки.  

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини