MENU

Петро Олещук: "Укрпошта" животіє, хоча під час карантину цілком могла би демонструвати агресивний наступ на ринок. Це доля усіх "державних проектів"?

415 1

Петро Олещук: "Укрпошта" животіє, хоча під час карантину цілком могла би демонструвати агресивний наступ на ринок. Це доля усіх "державних проектів"?

Останнім часом міркував над тим, що карантин – це, звісно, шок для бізнесу, але для деяких сфер – це навіть своєрідна можливість, аби розширити ринок, ну і власні доходи. Наприклад, ті сфери, які відповідають за доставку товарів, що зараз найбільш актуально.

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" пише політолог Петро Олещук.

"А як справи  у вітчизняного "монстра" – "Укрпошти"? Якось, чесно кажучи, не дуже в них ситуація останнім часом.

Читайте також: Карантин, як погляд у майбутнє: в якому форматі ми всі незабаром будемо працювати

Згідно з доступних для широкого загалу даних, починаючи із 01.01.2017 та у всі подальші періоди – операційна рентабельність має від’ємне значення. При тому, що ще 2016 року почало спостерігатися помітне скорочення чистого прибутку. Ці процеси дивним чином "співпали" із призначенням пана Смілянського гендиректором "Укрпошти".

У всьому цьому фінансовому мороці виключення складає діяльність в 2019 р., що пояснюється відшкодуванням витрат на доставку пенсій в даний період – 500 млн грн (дотація з державного бюджету). Де-факто, без врахування бюджетних надходжень, операційна діяльність в 2019 р. також була б збитковою.

Так, валова рентабельність зростає за рахунок підвищення тарифів, проте їх рівня не достатньо для покриття операційних витрат та де-факто, ведення прибуткової діяльності.

Читайте також: Два смертельных сценария для пенсионера. Как "Укрпочта" помогает пожилым украинцам побыстрее уйти в мир иной

От і виходить, що клієнт животіє і демонструє якісь "плюси" за рахунок бюджетної підтримки. Хоча зараз цілком міг би демонструвати агресивний наступ на ринок. Чи це доля усіх "державних проектів"?

Ну, в Україні і справді позитивних прикладів віднайти не просто, але і вироком державний статус теж не є. Світовий досвід це показує. Чого ж у нас усе так?" – констатує Петро Олещук.

 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини