MENU

Кульбіда пояснив, з чим пов’язані аномальні зміни погоди в Україні і чого чекати далі

2046 0

Кульбіда пояснив, з чим пов’язані аномальні зміни погоди в Україні і чого чекати даліФото – Олександр Сенько

Цієї зими в Україні практично не було снігу. Весняна посуха та сильний вітер спричинили масштабні лісові пожежі. Після цього українці спостерігали велику пилову бурю і, нарешті, збирали град у травні. Що відбувається з погодою, як вона впливає на коронавірус та чого очікувати найближчим часом?

Звичайно ці аномалії пов’язані з порушенням атмосферних процесів, які традиційні для тієї чи іншої місцевості, заявив в інтерв'ю РБК-Україна директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда.

Він зазначив, що "південні райони України поступово наближаються до балканського клімату, навіть грецького", уточнивши, що там помітне підвищення температури і зменшення ефективності опадів за рахунок їхнього випаровування.

Читайте також: "Потепління вже скоро", – синоптикиня розповіла, коли очікувати на теплу погоду

У той же час, за його словами, температурний режим в травні залишився таким же, як був 30 років тому.

"Зазвичай ці аномалії пов’язані з порушенням атмосферних процесів, які є традиційними для тієї чи іншої місцевості. Вони пов’язані зі зміною клімату. Травень, насправді, не є прохолодним, погода близька до норми. Трохи нижче норми будуть середні значення температури повітря", – сказав Кульбіда.

Він уточнив, що температура повітря в зимові місяці і влітку, особливо в липні і серпні, підвищилася на півтора-два градуси, а для травня як раз характерні похолодання, навіть заморозки.

Кульбіда додав, що справжньої зими цього року в Україні не було, що є результатом глобального потепління.

"Середня температура підвищилася на 1,5−2 градуси за останні 30 років. Це дуже велика аномалія. Це призводить до того, що сніг, якщо і випадає, то він не затримується і тане", – пояснив Кульбіда.

Читайте також: "Укрзалізниця" відновлює пасажирське сполучення. Чи врятує це літню відпустку українців?

Він додав, що потепління найбільш виражено в північних країнах європейського континенту, і "чим далі на південь, воно менш виражено, але все одно доходить до України".

"Південні райони України поступово наближаються до балканського клімату, навіть грецького. Тобто помітне підвищення температури та зменшення ефективності опадів за рахунок їх випаровування. Це призводить до того, що посушливість клімату у південних степових районах України зростає", – зазначив він.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини