Чи буде в Україні аномальна спека: метеорологиня дала прогноз на літо
На літню погоду цього року впливатиме активність Сонця та завершення фази "Ель-Ніньйо".
Літо 2024 в Україні, можливо, й не буде рекордно спекотним. З одного боку очікується нейтральна фаза між "Ель-Ніньйо" та "Ла-Нінья", а з іншого - на планету впливатиме дуже активна сонячна радіація. Про це УНІАН розповіла кандидатка географічних наук, завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України Віра Балабух, інформує UAINFO.org.
"І розрахунки, і експертні оцінки говорять про те, що у нас літо може бути спекотним. Але, якщо до цього йшлося про те, що воно може бути найспекотнішим, то зараз більш обережно йдеться про це. Можливо, що це літо і не виявиться найбільш спекотним. Хоча буде досить таки теплим", - каже метеорологиня.
Читайте також: Шквали, град та аномальне тепло: метеорологиня розповіла про погоду в Україні до кінця весни
Така ситуація, за словами експертки, пов'язана з кількома чинниками. Вона пояснила, що на процеси такого великого масштабу, які впливають на циркуляцію атмосфери протягом тривалого періоду, впливає стан океанів.
"І одне з таких явищ, яке спостерігається в океані, - це південне коливання. Тобто в екваторіальних широтах Тихого океану у нас спостерігається "Ель-Ніньйо" і "Ла-Нінья" - підвищення або охолодження екваторіальних вод, які суттєво впливають потім на циркуляцію", - пояснила Балабух.
Зараз, за її словами, ці аномально високі температури, які, зокрема, спостерігаються і в Україні також, зумовлені додатною фазою "Ель-Ніньйо". Як правило, в роки "Ель-Ніньйо" і спостерігаються досить високі температури повітря в наших помірних широтах.
Читайте також: Десятий місяць поспіль рекордного тепла: кліматологи назвали причини аномалії
"Зараз ми бачимо, що фаза "Ель-Ніньйо" закінчується і дуже стрімко температура океану починає охолоджуватися. Тобто ми переходимо в нейтральну фазу і, можливо, завдяки цьому температура повітря може дещо знизитися", - каже метеорологиня.
Але, за її словами, відіграє велику роль ще й інший фактор - природні чинники, які впливають на температуру повітря.
"Один з них – це сонячна радіація. Ви знаєте про ці цикли сонячні? 11-річні. То от зараз у нас спостерігається 25-й цикл сонячної радіації. І відповідно, до жовтня буде відзначатися максимальна активність. І от можливо, що цей чинник також вплине на те, що температура повітря влітку може бути вищою за норму", - прогнозує Віра Балабух.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки