MENU

Віталій Портников: Війна сьогодні навряд чи потрібна Путіну. Однак присмак війни – це теж частина вистави

1397 0

Віталій Портников: Війна сьогодні навряд чи потрібна Володимиру Путіну. Однак присмак війни – це теж частина вистави

Володимир Зеленський, за задумом Кремля, повинен відмовитися від будь-яких своїх ініціатив щодо врегулювання ситуації на Донбасі і погодитися із "планом Путіна". Перший пункт цього плану – прямі контакти українського керівництва з маріонетками з Донецька та Луганська. А якщо таких контактів не буде – що ж, тоді знову може бути війна.

Голова делегації Росії у Тристоронньої контактній групі (ТКГ) Борис Гризлов зробив жорстку заяву, в якій звинуватив українську делегацію у зриві переговорів і відмові вживати додаткові заходи з припинення вогню на Донбасі. Гризлов попереджає, що будь-які спроби Києва змінити Мінські домовленості, в тому числі і в черговості виконання заходів, можуть призвести до непоправних наслідків.

Незабаром стало відомо, що пана Гризлова взагалі не було на засіданні, підсумки якого він коментував.

Читайте також: Рейтинг Путіна впав. Його знову підніматимуть війною в Україні?

Представник маріонеткової "влади" Луганська Владислав Дейнего, який також бере участь у засіданнях ТКГ, вимагає від Києва підписати додаткові документи, які зобов’язують обидві сторони не стріляти і – що найголовніше – встановлюють прямий зв’язок між сторонами конфлікту. Тільки в цьому випадку так звані "народні республіки" зможуть відмовитися від нещодавно запровадженого ними режиму повної бойової готовності.

Може виникнути питання: в чому причина такої жорсткої риторики? Адже тема перегляду Мінських угод – це аж ніяк не новина для російських учасників переговорів. Про необхідність внести корективи у ці документи президент Володимир Зеленський говорить практично з першого дня після приходу до влади. Він піднімав цю тему і під час саміту "нормандської четвірки" в Парижі. І не отримав від президента Росії Володимира Путіна попереджень про "непоправні наслідки". Що стосується черговості виконання пунктів Мінських угод, так кожен, хто цього захоче, може переконатися: перший пункт цих домовленостей передбачає повне припинення вогню, а другий – відведення важкого озброєння. І про необхідність виконання цих пунктів українська сторона нагадує російській уже п’ять років поспіль.

Однак жорстка риторика Гризлова є цілком зрозумілою. Вона – тієї ж природи, що і рішення президента Володимира Путіна про проведення параду 24 червня.

Читайте також: Украинская делегация представила в ОБСЕ доказательства присутствия российских военных на Донбассе. ФОТО

Коли ухвалювалося рішення про анексію Криму і окупацію Донбасу, ціни на нафту ще перебували на "космічному" рівні, добробут росіян зростав. Зараз, переконаний, російському керівництву просто нема чого більше запропонувати населенню, окрім параду і "захисту російськомовного населення" – і це в умовах продовження епідемії коронавірусу, з якої Росія виходить із великими труднощами.

Коли в авторитарних режимів не виходить із хлібом, вони згадують про видовища. Парад – видовище. І таке ж видовище – маленька переможна війна з тими, хто зазіхає на "русский мир".

Сама війна сьогодні навряд чи потрібна Володимиру Путіну. Однак присмак війни – це теж частина вистави. Спектаклю, який розігрується і для росіян, і для українського керівництва.

Росіяни повинні переконатися в тому, що їхній президент не здає своїх позицій, а його представники у Мінську не дають спуску українській делегації і викривають всі її "авантюри".

А український президент Володимир Зеленський, за задумом Кремля, повинен відмовитися від будь-яких своїх ініціатив щодо врегулювання ситуації на Донбасі і погодитися із "планом Путіна". Перший пункт цього плану – прямі контакти українського керівництва з маріонетками з Донецька та Луганська.

Читайте також: Росія знову погрожує Україні "непоправними наслідками". Настав час для плану "Б", — політик

А якщо таких контактів не буде – що ж, тоді знову може бути війна. Адже "війська народних республік" вже приведені в стан підвищеної бойової готовності.

Можна вважати, що це всього лише пропагандистська атака, на яку не варто звертати увагу. Однак історія конфліктів рясніє прикладами того, як сама підготовка до війни – навіть без бажання її почати – призводила до активних воєнних дій.

Тому небезпеку, що криється у різких заявах російських представників, не варто недооцінювати.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини