MENU

Ефективна автофіксація: наступним кроком має бути перегляд штрафів

879 0

Ефективна автофіксація: наступним кроком має бути перегляд штрафів

Трагедії із Зайцевою у Харкові могло б не бути. Якби Україна ефективно контролювала швидкість руху в автоматичному режимі. Сьогодні відбулася одна з найбільш важливих подій 2020 року - запрацювала автофіксація перевищення швидкості. Порушення тепер фіксують камери і надсилають штрафи листами. Це надзвичайно важлива подія, адже мова не про штрафи, а про врятовані життя.

Через коронавірус ми очікували, що держава має вжити заходи щоб зберегти життя. У тому чисті вводити обмеження і заборони. Часом жорсткі. На які більшість були згодні. Нарешті можна сказати, що держава зробила вагомий крок щоб зберегти життя на дорогах. Щороку в ДТП гине 3,5 тисячі людей. І це люди, яких можна і треба врятувати. Доречі за час карантину в ДТП загинуло більше людей, ніж від померли від коронавірусу.

Читайте також: Де встановлені камери відеофіксації в Києві? КАРТА

Швидкість є головною причиною смертності на дорогах. І ця причина особливо смертельна в поєднання з масовим ігноруванням ременів безпеки. Автофіксація є найкращим способом контролю. Крім ефективної системи обробки, це також сильний психологічний фактор - невпевненість після завершення поїздки, чи було зафіксоване перевищення швидкості і чи прийде потім штраф, змушує змінювати поведінку.

Коли у 2016 році ми ініціювали Кампанію за безпечні дороги, то запуск автофіксації ми вважали самою важливою зміною, яка дасть найбільший ефект. Ремені безпеки ми розцінювали більш простішою і швидшою зміною. Та станом на зараз штрафи за ремені досі лишаються малими). Тоді як автофіксація вже працює!

Читайте також: Камеры на дорогах, или Как работает общество, в котором не работают правила

Для того щоб автофіксація мала більший ефект наступним кроком має бути перегляд штрафів. Штраф у 127 грн за перевищення швидкості на понад 20 км за годину. Та штраф 255 грн за перевищення більше ніж на 50 км за годину це дуууже мало. Гривня знецінилася - штрафи не індексували.

Та навіть такі штрафи будуть давати ефект. Його буде відчутно навіть візуально.

Будь-яка зміна в державі не можлива без лідерства у її запровадженні відповідальних політиків і посадовців. Тому хочу подякувати тим, хто на мою думку зробив найбільше Vladyslav Kryklii Антон Геращенко Денис Монастырский Олексій Білошицький

Велика підтримка була також від багатьох громадських організацій та лідерів. Зокрема і від Кампанія "За безпечні дороги" Olesia Kholopik Diana Nalyvanna Viktor Zagreba Andrii Klymchuk

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Тарас ШЕВЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини