MENU

Суспільство споживання породило не лише супермаркети з продуктами. Воно породило ще і "супермаркети правди" – Олещук

527 0

Петро Олещук

Коронавірус, звісно, залишиться в історії не як найбільш смертельна або найперша пандемія. Але він точно - перша пандемія епохи постправди.

Сам характер відображення пандемії у суспільній свідомості демонстрував це з усією повнотою. Більшість схильна вірити у те, що їм більше підходить з тих або інших причин, підлаштовуючи картину світу під свої очікування.

Приміром, ти звик кожного літа їздити до Туреччини, маєш невеликий бізнес - кав'ярню або перукарню, працюєш у великому місті але живеш у передмісті? І тут якийсь коронавірус втручається в твоє життя. Як ти на це відреагуєш? Правильно. Немає жодного вірусу. Все це вигадали масони заради чипізації.

Читайте також: За добу зафіксовано 588 нових випадків зараженння COVID-19 – МОЗ

Сформулювавши свою правду, ти без проблем знаходиш підтвердження твоєї позиції.
Суспільство споживання породило не лише супермаркети з продуктами. Воно породило ще і "супермаркети правди", куди ти приходиш і обираєш потрібний товар. Наприклад, такими супермаркетами є популярні інтернет-ресурси. Той же youtube. Зайшов - і через 5 хвилин маєш готову, придатну для споживання версію про масонів/рептілоїдів. Одержавши версію, ти вбудовуєш її у власне життя і забезпечуєш комфорт.

Власне, забезпечення максимального комфорту і є задачею різноманітних "правд". Точніше, це є задачею тих, хто ці правди споживає. Ті ж, що їх продукують, переслідують інші задачі. Популярність, пізнаваність, які у сучасному світі легко конвертувати у гроші.
Вигадуєш альтернативну версію, і, якщо вона "заходить" аудиторії, то можна знімати фільми, друкувати книжки, читати лекції. Життя вдалося.Є щоправда маленька проблема. Соціальне конструювання дійсності не змінює її фізичних властивостей. Ми ж не у "матриці" живемо (і так, це теж може бути темою для конструювання схем сприйняття). Ну але кого це зараз хвилює?

Читайте також: Новые посткарантинные правила посещения кафе и ресторанов

Ні, я розумію звідки це береться. Інформації скрізь повно. Зрозуміти її без спеціальних знань - важко. Здобути ці знання - ще важче, та й не можна бути фахівцем з усього. Тому більшу частину інформації ти "сприймаєш на віру". Ну і за таких умов продумана конспірологія із певною внутрішньою логікою сприймається як щось "не гірше" за інші версії.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Петро ОЛЕЩУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини