MENU

Рада дала в руки режиму інструмент, який дозволятиме садити ні за що будь-яку людину на термін, більший, аніж за вбивство, – нардеп

3398 1

Рада дала в руки режиму інструмент, який дозволятиме садити ні за що будь-яку людину на термін, більший, аніж за вбивство, – нардеп

Сьогодні Верховна Рада пробила чергове дно, допомігши Зеленському зробити ще один крок до перетворення України на авторитарну поліцейську державу. Ухвалення президентського законопроєкту 2513 про злочини, вчинені злочинною спільнотою, знову засвідчило, що в Україні немає парламенту. Є слухняна більшість, яка, не аналізуючи тексти законопроєктів і не слухаючи аргументів колег, байдуже тисне на зелені кнопки.

Справа навіть не в тому, що в Кримінальному Кодексі тепер буде бандитська фєня і неіснуюче в українській мові слово "вор". А в тому, що взагалі слова про "злодіїв у законі" – лише димова завіса, що відволікає від реального змісту змін.

За що ж насправді проголосували 236 депутатів (у т.ч. 205 "слуг народу")?

Досі стаття 255 Кримінального Кодексу передбачала відповідальність за створення злочинної організації, організацію сходок злочинців для планування злочинів чи координації між собою злочинних груп. Тепер же з подачі Зеленського і МВС 236 натискачів зелених кнопок цю статтю змінили й додали кілька нових. Тепер будь-яку людину можна буде ув’язнити на 10-15 років (!) лише за так звану "участь у злочинній спільноті" чи "злочинний вплив".

Читайте також: Рада підтримала революційні зміни до Виборчого кодексу – політтехнолог

Визначення "злочинного впливу" більш ніж туманне: "будь-які дії особи, яка завдяки авторитету, іншим особистим якостям чи можливостям, сприяє, спонукає, координує або здійснює інший вплив на злочинну діяльність".

Зважаючи на рівень фантазії підлеглих Венедиктової, Авакова чи Бабікова і "незалежності" українських суддів Верховна Рада дала в руки режиму інструмент, який дозволятиме садити ні за що будь-яку людину на термін, більший, аніж за вбивство. Або, як варіант, заарештовувати і вимагати астрономічні хабарі за закриття сфабрикованої справи.

12 моїх поправок, покликаних нівелювати хоча б головні загрози цього проєкту, були відкинуті без жодного обґрунтування з боку голови правоохоронного комітету Монастирського. Ложа уряду була забита лобістами проєкту на чолі з Аваковим, а наостанок депутатам прокрутили уривки з якихось телефонних розмов ні про що й невідомо між ким, які мали б, вочевидь, свідчити, що злодії стурбовані геніальним законопроєктом.

Читайте також: Зняти Авакова поки не зможуть. Але стілець розхитали знатно – політолог

Знайомий прийом – саме такі записи ні про що стали приводом для арешту людей, яких Зеленський з Аваковим оголосили вбивцями Шеремета.

Колег, які тиснули зелені кнопки, можу привітати: ви зробили це разом. І тепер режиму буде значно легше фабрикувати будь-які звинувачення, не переймаючись хоча б якимись доказами. Достатньо "авторитету" і "злочинного впливу". І ще не факт, що колись об’єктами сфабрикованих справ не станете ви самі.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Володимир В'ЯТРОВИЧ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини