Рада підтримала революційні зміни до Виборчого кодексу – політтехнолог
Народні депутати у першому читанні підтримали законопроєкт №3485, яким пропонують низку поправок до вже чинного Виборчого кодексу. Цей проєкт закону 4 червня підтримали 292 народних обранців. Про це повідомляє Hromadske.
У пояснювальній записці йдеться, що законопроєкт має усунути прогалини та неузгодженості, змінити строки та спростити виборчі процедури та їхні уніфікації.
Серед пропозицій депутатів — у містах з населенням від 15 тисяч людей проводити вибори за пропорційною системою з відкритими списками. Фактично лише у малих населених пунктах залишається можливість висування кандидатів самовисуванцем. У цьому випадку виборці ставитимуть дві позначки: за партію та за кандидата від цієї партії.
Також хочуть запровадити заставу для кандидатів, які йтимуть за мажоритаркою (раніше цього не було) в розмірі 20% від мінімальної зарплатні.
Для висуванців за партійними списками (великі міста) застава зменшиться в чотири рази. Так, на кожні 10 тис. виборців у містах з понад 90 тис. населення кожній партії доведеться спочатку викласти одну мінімальну зарплатню (зараз 4 723 грн), а за мера — приблизно мільйон гривень.
Депутати також пропонують посилити роль депутатських груп (об'єднання позапартійних народних депутатів) у місцевому виборчому процесі. Зараз ці групи можуть формуватися лише для роботи в парламенті (як от «За майбутнє» і «Довіра»), але поза ним вони не діють.
Читайте також: Рада отправила на доработку Программу деятельности правительства. Премьер сам об этом попросил!
Однак, проєкт закону пропонує розширити їх сферу, щоб депутатські групи змогли впливати на формування виборчих комісій за умови укладення ними угоди про співпрацю з однією партією.
Законопроєкт також пропонує практику використання інноваційних технологій у виборчому процесі, таких як голосування на ділянці за допомогою комп'ютера, підрахунок голосів за допомогою електронних систем, подачу документів кандидатами в режимі онлайн.
«Рада прийняла в першому читанні зміни до Виборчого кодексу та інших законів щодо вдосконалення виборчого процесу. Попереду ще правки і фінальне голосування в цілому, але даний документ, скажу чесно, ще більш революційним ніж сам Виборчий кодекс.
Вперше у виборчому законодавстві може з'явитися можливість електронного голосування. Буде посилена відповідальність за порушення виборчого законодавства, деталізована кваліфікація підкупу виборців.
Найважливіше. Пропорційну виборчу систему з відкритими списками передбачається встановити для міст понад 15 тис. Виборців (раніше було понад 90 тисяч.ізбірателей)», - про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише політтехнолог Олег Постернак.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки