Нормандський саміт: яке "домашнє завдання" повинна виконати Україна
За підсумками візиту української делегації до Берліна стало відомо, що зустріч у Нормандському форматі може відбудуться вже цьогоріч. У коментарі «Слово і діло» політолог Олег Жданов зазначив, що при нинішніх розкладах на переговорних майданчиках розраховувати на просування не варто.
«Я не думаю, що пан Єрмак може гарантувати, що Нормандський саміт точно відбудеться. Дональд Трамп не може зібрати G7. Але, які б питання не порушувалися на саміті, вони не вирішать ситуації. За таких умов ми не зможемо досягти компромісу з жодного питання. Єдине питання, яке якось рухається, – це обмін незаконно утримуваних громадян. Але й там не можуть погодити остаточну формулу. Щоразу ми бачимо «всіх на всіх» і це повторюється», – зауважив Жданов.
Він уточнив, що Нормандський формат сьогодні імітує діяльність, але не приносить реальних результатів у переговорах щодо агресії РФ.
Жданов зазначив, що країни «нормандської четвірки» можуть зрушити з мертвої точки тільки в питанні обміну полоненими.
Читайт також: Ангела Меркель у розмові із Зеленським підтримала переформатування Тристоронньої контактної групи, – ОП
«Це відбувається тому, що Росія в цьому форматі виступає миротворцем, а не стороною конфлікту, який відбувається в Україні. Для того, щоб змінити це розуміння, потрібно зробити офіційне звернення до ООН про те, що в нас збройний конфлікт із РФ. Можна, до речі, і за допомогою звернення Верховної ради, щоб було більш вагоміше. Потрібно визнати факт війни офіційно», – наголосив політолог.
Він зазначив, що Україна цього не робить через зовнішнє управління.
«Як би на не хотілося, але перманентний стан війни Росії й України дуже вигідний великим геополітичним гравцям. До того ж і в нас у країні немає Шарлей де Голлів», – підсумував Олег Жданов.
Відзначимо, зустріч «нормандської четвірки» відбудеться в Берліні цьогоріч. Таку впевненість висловив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.
Читайте також: П’ять важливих підсумків Нормандського саміту
Нагадаємо, в Берліні у вівторок, 2 червня, відбувся офіційний візит української делегації на чолі з головою МЗС Дмитром Кулебою і керівником ОПУ Андрієм Єрмаком.
Раніше в Берліні відбулися консультації щодо врегулювання ситуації на Донбасі, під час яких було досягнуто згоди про взаємні подальші дії.
Також повідомлялося, що Україна має намір ініціювати переговори щодо повернення Криму, проте це буде робитися не в рамках Мінських переговорів
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки