MENU

Ситуація з МакДональдс показала проблему виживання української мови – Голобуцький

1306 3

Ситуація з МакДональдс показала проблему виживання української мови – Голобуцький

Кілька слів про образу російськомовних на "Макдональдз".

Почитав обурені коментарі деяких знайомих. Там немає жодного сенсу вступати в дискусію. Просто тому, що вони і так все прекрасно розуміють, там не треба нічого пояснювати чи на щось відкривати очі.

Насправді всім ясно, що йдеться про виживання української мови: від зменшення сфери застосування російської з нею нічого не станеться - ні з мовою, ні з культурою. А от зменшення сфери застосування української, навіть через банальну більшу доступність російськомовного продукту - це прямий і короткий шлях до перетворення мови чималої держави на "рідковживану", тоді на "вимираючу", а тоді на "зниклу з живого обігу".

Читайте також: Логіка державної мови полягає в тому, що всі люди, які живуть в Україні, зобов'язані її знати – думка

Отже, тут актуальніше питання до україномовних: зрозуміти потребу в масштабному державному протекціонізмі української. Бо ми дійсно не конкуренти Росії з усіма її ресурсами, пропагандистською машиною і елементарно чисельністю населення як носіїв мови.

Читайте также: Русскоговорящие украинцы зарабатывают больше и в МакДональдс не ходят. Они питаются в более элитных заведениях

І так - це виведе з зони комфорту російськомовних громадян. Але це все ж не настільки значуща незручність, щоб відмовлятись від захисних преференцій для української.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Олексій ГОЛОБУЦЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини