України це теж стосується: Грінпіс оцінив екологічний збиток для вод у регіоні поблизу російського Норильська у 1,4 мільярда доларів
29 травня сталася аварія на території ТЕЦ, яка належить Норильськ-Таймирській енергетичній компанії: через розгерметизацію резервуара в річки і грунт потрапило близько 20 тисяч тонн дизельного палива.
Токсичні речовини забруднили річки, і тепер характерний червоний колір води в них видно навіть з космосу. Причина аварії доволі банальна: економія коштів і використання обладнання, яке давно вийшло з ладу.
У цій ситуації, на жаль, можна відслідкувати аналогію з українськими реаліями. Керівництво НТЕК не допускало до перевірки робітників екологічних та надзвичайних служб протягом багатьох років. До прикладу, співробітників Росприроднагляду, які приїхали на місце аварії, не пропустила охорона ТЕЦ.
Читайте також: Как ни старались местные власти, ЧП в российском Норильске скрыть не удалось. ВИДЕО
За даними Ростехнагляду, на момент події аварійний бак резервного палива де-юре знаходився на ремонті більше трьох років (з 2016 року), що виключало можливість його перевірки відомством.
Норильськ-Таймирська енергетична компанія повідомляла про ремонті роботи резервуара у всіх річних звітах про виробничий контроль. Тобто завжди знаходили лазівку, щоб не допускати служби до перевірки потенційно небезпечного об’єкту.
По суті, ця аварія сталася через те, що російські екологічні та надзвичайні служби були не в змозі здійснити перевірку потенційно небезпечного об’єкту через певні прогалини у законодавстві і запобігти екологічній катастрофі.
Читайте також: Пилова буря у Києві є грізним попередженням про близьку екологічну і продовольчу катастрофу, – експерт
І хоча нам здається, що це десь далеко і нас ніяк не стосується, це оманливе враження. У будь-якому разі, ми повинні винести урок з цієї ситуації. По якому шляху підемо ми: європейських практик чи практик Росії? Поки останнє, бо перевірка небезпечних суб’єктів господарювання Держекоінспекцією завершується недопуском через те, що законодавство дозволяє "відмазатися" за 750 грн.
Мине щонайменше 10 років, щоб водні ресурси та стан грунтів у місці, де стався розлив, повністю відновилися.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки