MENU

Портников: Путіну потрібна Білорусь. Він буде "дотискати" Лукашенка

1192 0

Президенти Росії і Білорусі сьогодні зустрічаються у Ржеві у важливі для обох дні. У Володимира Путіна – референдум щодо змін до Конституції, які повинні забезпечити йому довічне правління і фактичну диктатуру. А у Олександра Лукашенка – чергові президентські вибори, підготовка до яких проходить зовсім не так, як цього хотілося б диктатору

Тому Лукашенку потрібні від Путіна хоча б якісь економічні преференції – власне, на цих подачках він і живе всі ці 26 років. А Путіну від Лукашенка потрібна ... Білорусь. Його цілі по відношенню до цієї країни – як, втім, і по відношенню до України – визначені і давно артикульовані: "приєднуйтесь до Росії областями", пише Віталій Портников для Еspreso.tv.

Читайте також: В России назвали войной покупку Беларусью нефти в США

Чому областями? А для того, щоб зникла сама можливість відродження білоруської або української державності. Білоруси і українці – це не татари або чеченці, вони "такі ж росіяни", їм навіть республіки своєї у складі Росії мати не положено. Але якщо від України у результаті поглинання оскаженілою бандою чекістів і шовіністів ще може залишитися кривавий шматок, який Росія не зможе переварити, так від Білорусі не мало б залишитися нічого. Навіть і пам'яті про те, що вона існувала.

І кожен новий етап у розвитку цієї країни Путін використовує для того, щоб наблизитися до своєї мети. Сьогодні у нього вдалий день. Лукашенко, звичайно, буде викручуватися, але він явно стурбований рівнем втоми білорусів від свого правління, активністю опозиційних кандидатів і економічними проблемами. І ще він розуміє, що багато білорусів – шанувальників російських телеканалів і радянського минулого – хочуть не просто нового президента, а нового президента Путіна.

Читайте також: Лукашенко проти Путіна: "Не треба перед росіянами ставати на коліна"

У цій ситуації Путіну важко буде втриматися від спокуси сильно натиснути на свого "єдиного союзника" і обумовити будь-яку допомогу політичними поступками. Звичайно, більшу частину цих поступок Лукашенко пообіцяє зробити після виборів. Від багатьох його обіцянок, як зазвичай, залишиться порожній звук. Але не від усіх. І так Путін зробить ще один крок на дорозі до знищення білоруської державності.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини