MENU

Вам досі не зрозуміло, чому ми, як і сусідня Молдова, майже не виробляємо авіатранспорт?

1030 0

Вам досі не зрозуміло, чому ми, як і сусідня Молдова, майже не виробляємо авіатранспорт?

Майже курйозна новина з Молдови. Там накрили нелегальне виробництво... гелікоптерів.

Я теж не повірив спочатку, роздивляючись фюзеляжі гвинтокрилів у підпільному цеху. Знаю, що й в Україні власними силами виробляють кілька типів легких літаків (навіть експортують їх) та вертольотів. Якщо держава не вміє, й не хоче виробляти щось технологічне, потяг до технічної творчості йде в обхід закону.

Зрештою, небажання держави щось робити має своє прагматичне пояснення: значно простіше загнати "Мрію" й весь повітряний флот за елементарними масками й захисними костюмами до далекого Китаю. "Вихлоп" на фініші для чиновників так значно привабливіший. Хтось придбає собі ще один "Мерседес". А з виробництвом суцільний головний біль. Засновник компанії "Хонда" свого часу зізнався, що якби він з партнерами бодай уявляв, наскільки це складна справа: виробляти автомобілі, конкурувати з іншими брендами, рекламувати їх, організовувати дилерів і сервіс по всьому світу, вони б цим не займались.

Читайте також: Почему иностранные инвесторы выбирают Польшу, а не Украину?

 

Завжди простіше, дешевше й прибутковіше злітати в Китай. Це з точки зору чиновника - "врємєнщика". Який розуміє, що вже за кілька років його відженуть від корита інші колеги. Теж мотивовані й зголоднілі. А з точки зору перспективного планування розвитку держави відомий нам Ілон Маск продемонстрував, що мотивований приватний бізнес цілком здатен підвезти астронавтам на МКС не лише морозиво.

Читайте також: Украинская экономика – это очень больной пациент, который находится в руках шарлатанов – Кущ

Повернемось з космосу до "злочинних" гелікоптерів. Як повідомляють з Кишинева, тіньовим авіавиробникам тепер загрожує тюремне ув`язнення. А я б таких не саджав. Організував би їм екскурсію на авіабудівний завод імені Антонова. Показав би завмерлі стапелі, дав би послухати тишу цехів. І поцікавився б - як це можна використати? Чи реально організувати процес так, щоб з ангару викочували більше одного літака на шість років. Та й то, призначеного для далекої країни Перу. Але ж це невигідно з точки зору "врємєнщиков". Які розраховують: скільки житлових комплексів можна вперти на територію колишнього заводу (заводів). Вам досі не зрозуміло, чому ми, як і сусідня Молдова, майже нічого не виробляємо?

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Дмитро ТУЗОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини