Кліматологи знайшли місце на Землі, де стає холодніше, а не гарячіше. Що там відбувається?
Кліматологи з Німеччини пояснили, чому невелика область в Атлантичному океані стає холодніше в період глобального потепління. Виявилося, справа в зміні океанічних течій.
Глобальне потепління стрімко змінює екосистему, що, у свою чергу, посилює кліматичні зміни в різних куточках Землі, пише НВ.
Нещодавно вчені з’ясували, що через тепліший клімат бобри активно заселяють Аляску і знищують вічну мерзлоту своїми дамбами.
Ну а катастрофа на російській ТЕЦ у Арктиці через танення льоду довела, що людина вже давно перестала контролювати свій вплив на навколишнє середовище.
Хоча у деяких регіонах Землі глобальне потепління має зворотні ефекти. Наприклад, у північній частині Атлантичного океану, неподалік Гренландії, вчені вже кілька років спостерігають аномальне похолодання.
Згідно з результатами нового дослідження — нічого хорошого у цьому також немає.
Читайте також: В Арктиці відбувається небувале нашестя павуків. Вчені з’ясували, що популяція павуків-вовків збільшуватиметься і надалі
Кліматологи з Німецького інституту метеорології Макса Планка з’ясувалиу, що похолодання у Атлантиці викликано зміною течії у так званій Атлантичній меридіональній циркуляції.
Справа в тому, що при нормальному перебігу ця циркуляція рухає теплу солону воду з тропіків на північ, а холодна прісна вода, у свою чергу, надходить ближче до екватора.
Але тепер, як припускають вчені, в океан потрапляє набагато більше прісної води через стрімко танучі льодовики і велику кількість опадів. Через це меридіональна циркуляція у Атлантиці сповільнюється, і вода у північній частині океану стає холоднішою.
Правда, вчені не виключають можливості того, що течія може змінювати свою швидкість за певними природними циклам, які не пов’язані з потеплінням.
Читайте також: Вчені показали найдетальнішу в історії мапу Місяця
Як уже писав НВ, недавно група дослідників з декількох університетів США з’ясувала, що танення льодовиків може призвести до серйозного цунамі на Алясці найближчим часом.
Вчені попередили, що через зсув величезного льодовика незабаром можуть утворитися 10-метрові хвилі, які стануть найсильнішими у історії штату.
«Руйнування льодовика може привести до падіння мільйонів тонн гірської породи у фьорд Харримана, викликавши цунамі принаймні такого ж розміру, як деякі з найбільших в історії держави», — заявили у Відділі геологічних і геофізичних досліджень Аляски.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки