Вторгнення буде, але не зараз і не те, про яке активно говорять, – експерт
Зараз активно обговорюється питання військового вторгнення в Україну. Ймовірність військової агресії є дійсно актуальною та гостро стоїть на порядку денному, але, на думку експертів на чолі з генералом Сергієм Савченком, аналіз наявних даних свідчить про наступне.
На "класичну" військову агресію Путін навряд чи наважиться, тому що навіть у разі перемоги та анексії нових територій він втратить більше від нових санкцій. До того ж, це йому не потрібно, оскільки операції "м’якої сили" проходять в Україні успішно для нього.
Швидка переможна війна потрібна Путіну для підняття власного рейтингу та посилення впливу на власне оточення, але розпочати її він зможе лише під маскою "миротворця".
Досягати бажаного результату лідер Рашки буде, згуртовуючи народ навколо боротьби зі штучно придуманим ворогом та отримавши прямий заклик на кшталт "захисту російськомовного населення", "співвітчизників" чи "братів по вірі" (так вже було і з Чечнею, і з Грузією, і з Кримом).
Читайте також: Командующий ВМС оценил угрозу наступления России из Крыма
Найоптимальнішим для реалізації такого сценарію часом експерти називають листопад-грудень 2020 року.
У цей період в Україні вже відбудуться місцеві вибори, на яких, за задумом Рашки, більшість у місцевих радах Сходу та Півдня отримають проросійські політичні сили. У листопаді вже відбудуться перші сесії міських рад, на яких будуть прийняті відверто антиукраїнські рішення, що не зможуть бути залишені без жорсткої реакції держави. Це стане причиною локальних конфліктів і силових протистоянь. Як кульмінація – звернення місцевих рад до Росії про захист і далі по вже відомому нам сценарію…
У листопаді в США президентські вибори, і Трампу з Байденом буде не до України, а Європа, як завжди, висловить власне глибоке занепокоєння.
А поки що в Росії йде активна підготовка до війни.
На осінь заплановано проведення широкомасштабних військових навчань "Кавказ 2020", у межах яких вже оголошено мобілізацію резервістів. По своїй суті – це створення і бойове злагодження нового потужного наступального угруповання. Продовжується стягування до кордонів з Україною військової техніки. Ще з минулого року в Рашці та в Криму проведено низку локальних навчань по захопленню українських портів з води та повітря. Нацбанк росії офіційно нагадав своїм громадянам про правила роботи банківських установ під час війни.
Читайте також: Обоснование вторжения: какую тактику избрал Путин для осеннего вторжения в Украину
В Україні тим часом ОПЗЖ під прикриттям захисту від переслідування радикалів розпочало формування власного силового крила. Підлеглі Шарія заявили про наміри встановити власний контроль над "вулицею", очистивши її від націоналістів, і побили представників "Нацкорпусу" в столиці.
Все це свідчить про те, що в нашій державі розгортається протистояння політичних сил проросійської та прозахідної орієнтації, яке має тенденцію до переходу з політичної площини в силову. Указане є частиною російського сценарію та дозволить створити хаос всередині країни, призвести до активного силового протистояння і кровопролиття, та, як наслідок, дасть можливість Рашці застосувати військову силу, "виступивши в ролі миротворця".
Єдиний спосіб не допустити реалізації в Україні цього російського сценарію – не дати можливості "п’ятій колоні" отримати перемогу на місцевих виборах і створити більшість у будь-яких з місцевих рад.
Віктор КОНОНЕНКО, генерал-лейтенант, екс-заступник голови Служби безпеки України
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки