MENU

КПВВ під час карантинних обмежень: системна дія чи випадковість?

351 0

КПВВ під час карантинних обмежень: системна дія чи випадковість?

В період 25 – 30 червня моніторингова місія Восток SOS відвідала КПВВ, та ретельно дослідила проблеми які пов’язані з перетином лінії розмежування у зв’язку з веденими карантинними обмеженнями під час пандемії COVID-19.

Громадська ініціатива Восток SOS підготувала детальний звіт і назвала декілька важливих питань, які волонтери змогли дослідити шляхом інтерв’ювання людей, що перетинають КПВВ, мешканців лінії розмежування, та представників ООС й поліцейських що чергують на КПВВ.

Встановлення мобільного додатку "Дій Вдома".

Згідно з постановою КМУ України, у зв’язку зі скасуванням обов’язкової обсервації, єдиною можливістю перетнути КПВВ є встановлення мобільного додатку, та 14 денна самоізоляція. Це створює проблеми при перетинах КПВВ для певних верств населення.

Одна з головних проблем – відсутність смартфонів у людей, особливо людей похилого віку, чи неможливість самостійно встановити додаток "Дій Вдома". Не кожен смартфон підходить до встановлення додатку "Дій Вдома", старі версії операційної системи Android не підтримують додаток. Нерідко випадки, коли встановлення додатку стає неможливим через дрібні технічні несправності смартфону. Також проблеми виникають з сім картами старого зразку, які не підтримують 4G зв’язок, і у людей не виходить активувати додаток.

З додатком "Дій Вдома", багато проблем та багів – система не встигає опрацьовувати велику кількість людей, які встановлюють та активують додаток одночасно.

Читайте також: Окупанти продовжують блокувати роботу КПВВ в районі проведення ООС

Сервіс консультування зі встановлення та налаштування додатку "Дій вдома" на КПВВ фактично не надається. Люди не знають, до кого звертатися за роз’ясненнями, доступної інформації на території пунктів пропуску – не має. Це призводить до того, що особи, які встановлюють додаток, користуються порадами випадкових осіб і роблять помилки, які значно ускладнюють перетин. Необхідно забезпечити на контрольних пунктах в’їзду-виїзду процес допомоги зі встановлення та користуванням додатком "Дій Вдома".

Інтернет та мобільне покриття.

На території КПВВ Новотроїцьке (Донецька область) та КПВВ Станиця-Луганська (Луганська область) – які пропускали чи пропускають людей зараз, повністю відсутній доступний інтернет, що унеможливлює шанси завантажити додаток та активувати його на території КПВВ. Наразі маємо інформацію що на КПВВ Новотроїцьке найближчим часом заплановано встановлення обладнання що дасть можливість забезпечити осіб, що перетинають контрольний пункт, безкоштовним швидкісним інтернетом. Проте інформації про спроби розв’язання проблеми доступності інтернету для осіб, що перетинають лінію розмежування через КПВВ Станиця Луганська, наразі немає.

З мобільним зв’язок окрема проблема, бо авторизація можлива тільки шляхом обміну СМС-повідомленнями. Сталого зв’язку в районі КПВВ немає в жодного оператора, що значно ускладнює, а у випадку КПВВ Новотроїцьке унеможливлює отримання СМС, а отже й активацію власного профілю у додатку "Дій Вдома". 

Люди, яким відомо про існування цієї проблеми, встановлюють додаток раніше. Що призводить до того, що формально відлік терміну самоізоляції інколи починається ще до того, як особа перетнула лінію розмежування. 

Вибірковість самоізоляції:

Окремо люди жаліються на жорсткість самоізоляції. Самоізоляції вимагають, наприклад від тих, хто зустрічає своїх родичів на виході у нейтральну зону, не перетинаючі контрольного пункту представників НЗФ бойовиків, а також від так званих “вантажників” – людей, що доставляють вантажі товарів у нейтральну зону між КПВВ Станиця Луганська та контрольним пунктом бойовиків так званої "ЛНР" (які, як правило, не мають контактів з особами, що перетнули лінію розмежування з боку тимчасово окупованої території). При цьому помічається вибірковість такої вимоги – так наприклад, представникам міжнародних українських організацій, які регулярно перетинають так званий нуль лінії розмежування і контактують з мешканцями окупованої території – вимога обов’язкової самоізоляції не висувається.

Робота КПВВ

З усіх п’яти відкритих КПВВ, в повному обсязі пропускають людей тільки у Станиці-Луганській, інші працюють, але закриті для пропуску, це пов’язано з тим що бойовики так званої "ДНР" оголосили про припинення роботи своїх пропускних пунктів “до нормалізації епідеміологічної ситуації на територіях, підконтрольних урядові України”.

КПВВ Станиця Луганська працює у штатному режимі, жодних додаткових вимог окрім встановлення додатку “Дій Вдома” не існує. Але кількість охочих перетнути лінію розмежування скоротилася з приблизно 12000 осіб щодня (до оголошення карантину) до близько 800 осіб станом на сьогодні.

Ситуація з людьми, що застрягли на пункті пропуску КПВВ

Стало зрозумілим чому декілька десятків людей на термін від одної до трьох діб опинилися у так званій “сірій зоні” між КПВВ Новотроїцьке та пунктом пропуску НЗФ бойовиків у окупованій Єленівці. Проблему спричинили процедури перетину, встановлені бойовиками так званої “ДНР”. Зокрема ними було дозволено виїзд з тимчасово окупованої території усіх охочих без обмежень, проте в’їзд з території, що контролюється урядом України було дозволено тільки за заздалегідь затвердженими списками. Таким чином, близько 60 осіб, які виїхали з так званої “ДНР”, але не змогли перетнути КПВВ Новотроїцьке через неможливість встановити додаток “Дій Вдома”, не змогли й повернутися до місць постійного проживання на тимчасово окупованій території, оскільки перетин ними контрольного пункту бойовиків НЗФ (Єленівка) не був заздалегідь погоджений з бойовиками ОРДО.

Читайте також: Мешканка Донеччини підірвалася на міні під час спроби обійти КПВВ. ФОТО

Українська сторона надавала таким особам можливість ночувати у таборі ДСНС та забезпечувала питною водою, харчуванням та засобами гігієни. Але перебувати в наметовому таборі дозволялось тільки вночі, зранку людей вивозили за лінію розмежування до так званого нульового блок-поста.

Люди понад 3 дні просто чекали коли родичі чи знайомі привезуть їм смартфон, чи іншу сім карту – і тільки тоді вони отримували зареєструватись у додатку та перетнути КПВВ.

Зрештою 28 осіб, з числа тих, хто через неможливість встановлення додатку "Дій вдома" не мали змоги перетнути лінію розмежування, було розміщено в один з ізоляторів для проходження двотижневої обсервації. Таке рішення було прийнято керівництвом Донецької ВЦА після кількаденних перемовин з представниками агенцій ООН. Це порушило порядок, встановлений Кабінетом міністрів України, але дозволило врятувати людей, які опинилися у небезпечній ситуації.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Восток SOS


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини