MENU

Тюрма за вимогу повернення Криму: коли Путін кине Меркель за грати

1040 0

Тюрма за вимогу повернення Криму: коли Путін кине Меркель за грати

До цікавих ініціатив у сфері російського законодавства всі давно звикли. Досить згадати останню зміну конституції та "обнулення" Путіна, які як за формою, так і за змістом були настільки далекі від поняття "право", наскільки це лише можливо собі уявити.

Втім, пакет законопроектів про територіальну цілісність Росії, який, за повідомленням прес-служби глави думського комітету з держбудівництва та законодавству Павла Крашеніннікова, буде внесено до Держдуми Росії завтра, виглядає нетривіально навіть на тлі традиційної продукції "скаженого принтера".

Зокрема, запропоновані зміни передбачають, що за порушення територіальної цілісності "нєдєлімої" передбачається карати позбавленням волі до десяти років.

Загалом, відповідна стаття виглядає трохи дивно. Оскільки порушення територіальної цілісності в уяві пересічних людей – це дії, вчинені як мінімум організаціями, а частіше – іноземними державами. Справу з якими матиме не поліція з кримінальним кодексом, а збройні сили зі статутом стройової служби.

Втім, не слід забувати, що Росія – це все-таки федеративна держава. Частини якої, в теорії, у якийсь момент можуть захотіти повернути назад "делеговані" Москві повноваження. Як вчинила свого часу Чечня. Стосовно таких випадків якраз і може спрацювати норма про "десяточку" за "порушення цілісності". 

Читайте також: Німеччина бойкотує Трампа: міністри слідом за Меркель відхилили запрошення на саміт G7 у Вашингтоні

Це в Радянському Союзі республіки мали теоретичне право на вихід. У Російські Федерації все далеко суворіше. 

Але якщо відкинути чисто гіпотетичні випадки, запропоновані зміни до законодавства мають і далеко більш практичний сенс. Який полягає в тому, що за публічні заклики до порушення територіальної цілісності Росії передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк до чотирьох років. За аналогічні заклики в мережі  передбачено штраф до 300 тисяч рублів – перший раз. Далі – теж до чотирьох років.

Як пізніше повідомив в інтерв'ю "РІА Новості" сенатор Андрій Клішас, відповідний пакет законів, який є практичною реалізацією внесених до російської конституції поправок, може бути прийнятий російським парламентом вже до кінця липня.

І якщо питання регіонального сепаратизму, наразі, є тільки віддаленою перспективою Росії, то громадяни, які засумніваються в легітимності "кримнашу", вже з серпня ризикуватимуть опинитися за гратами. В подібний спосіб Володимир Путіна сподівається "раз і назавжди" припинити саму можливість дискусії про приналежність Криму.

Читайте також: CNN: Президент Трамп называл Терезу Мэй слабой и трусливой, а Ангелу Меркель глупой. А еще унижал Эммануэля Макрона и Джастина Трюдо

В цікавій ситуації опиняться, напевно, зарубіжні гості та співрозмовники Путіна. Оскільки Росія, фактично, прагне криміналізувати офіційно висловлену позицію більшості країн світу, які засуджували анексію Криму. І тепер, згідно з російським законодавством, ту саму Ангелу Меркель, яка на гіпотетичній зустрічі в Кремлі нагадає Володимиру Володимировичу, що чуже потрібно повернути, формально доведеться в кращому випадку штрафувати, а в гіршому – і саджати. Оскільки жодних винятків для "інородців" прийняті до кримінального кодексу зміни не передбачають.

Втім, якщо фрау канцлерін має можливість відбитися бодай за допомогою дипломатичного імунітету, то російським опозиціонерам, які не впали в "кримнашизм", а також власне кримським татарам нова стаття російського кримінального кодексу відкриває широку і певну дорогу на тюремні нари. Виключно тому, що російський президент, замість того, щоб віддати чуже, заборонив говорити про факт своєї крадіжки.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Тарас ПАНЬО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини