MENU

Анна Маляр: За останні 10 років у реєстрі судових рішень є лише 21 вирок за захоплення заручників

347 0

Анна Маляр

Дуже нетипове захоплення заручників і нетиповий злочинець, який їх захопив. Якщо ви ще не читали новини, це трапилось сьогодні в Луцьку.

Чоловік, який захопив автобус з 20тьма заручниками, представився як Максим Плохой.

На просторах інтернету у 2014 році була викладена книга Максима Плохого "Філософія злочинця. Апологія свободи. Антисистема".

Чи справді та людина, яка захопила зараз автобус, і є автором цього тексту - поки не відомо. Книга, як би це делікатно сказати, безсистемний набір так би мовити філософських думок малоосвіченої в цій царині людини поєднаний з автобіографією. Автобіографія, швидше за все, дуже прикрашена або взагалі вигадана. Події відбуваються в Україні і ніби то пише людина, яка відбуває покарання у в’язниці.

Читайте також: Подробности захвата автобуса в Луцке: в заложниках удерживают 20 человек

Тепер щодо самого захоплення. В нашій державі вкрай рідко вчиняються захоплення заручників за таким сценарієм. За останні 10 років у реєстрі судових рішень є лише 21 вирок за захоплення заручників. Серед них лише один випадок, коли були взяті у заручники пасажири автобуса. Це було у с. Щастлівцево, Генічеського району, Херсонської області. Тоді зловмисник змусив водія змінити маршрут автобуса, погрожував йому розбитою пляшкою та вимагав зустрічі з прокурором. В процесі слідства з"ясувалось, що злочинець був під дією наркотичних речовин.

Всі інші вироки по захопленню заручників - це дуже конкретні вимоги, зазвичай, гроші. Майже всі випадки - це організовані групи, які на цьому заробляли. Рідше трапляються поодинокі наркомани чи крадії, які беруть у заручники випадкових свідків на місці злочину і вимагають від тих мовчання.

Читайте також: В центре Луцка захватили автобус с заложниками

В даному випадку в Луцьку вимоги зловмисника вже говорять про його неадекватність - звернення до всіх гілок влади з вимогою у чомусь там зізнатись. Натомість людина все ж таки готувалась, мріяла про славу - адже в поліцію він заявив сам, вчинив це ранку у вівторок, щоб у ЗМІ було вдосталь часу це висвітлювати.

Щоправда, після історії з Бабченко, доводиться припускати і версію інсценування, тим більше, що розгон в пресі не аби який, є заява президента, міністр МВС вилетів на місце події. Але сподіваюсь, що така реакція продиктована цінністю життів заручників.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Анна МАЛЯР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини