MENU

Назвав Крим Україною – заплатив штраф або потрапив за ґрати: як у Росії змінили закон про екстремізм

277 0

Рада Федерації Росії у п'ятницю, 24 липня, схвалила зміни до закону Про протидію екстремістській діяльності. Відтепер будь-які дії, пов'язані з трактуванням територіальної цілісності РФ, прирівняні до екстремізму.

Анексований у результаті російської агресії у 2014 році Крим, всупереч позиції міжнародного співтовариства і офіційного Києва, Росія вважає своєю територією, тому заяви або дії, що стосуються захопленого півострова, також підпадають під цей закон.

Відзначається, що схвалений Радфедом РФ закон авторства сенатора Андрія Клішаса і депутата Павла Крашеннікова передбачає уточнення, згідно з яким відтепер екстремістською діяльністю вважається не тільки порушення територіальної цілісності, але й її відчуження.

Читайте також: Матвієнко: Росія досі спокушається використати широкомасштабну агресію. І це для нас велика небезпека

"Оновлений текст Конституції доповнено положеннями, згідно з якими Росія забезпечує захист свого суверенітету і територіальної цілісності, а дії, спрямовані на відчуження частини територій РФ (за винятком делімітації, демаркації, редемаркації російського державного кордону з сусідніми країнами) не допускаються", - наголошується у повідомленні.

Таким чином, під дію цього закону підпадають і заклики повернути анексований Росією в 2014 році півострів Крим Україні, який Москва вважає територією своєї держави.

Заклики можуть каратися штрафом від 30 до 50 тисяч рублів для пересічних громадян Росії. Посадових осіб можуть оштрафувати на суму від 60 до 100 тисяч рублів. Штраф для компаній – від 200 до 300 тисяч рублів.

Якщо людина скоїла з точки зору російського законодавства порушення, її можуть відправити під варту на строк до 4 років. Дії з відчуження територій будуть каратися 10-річним тюремним ув'язненням.

Читайте також: Портников: Непомітний ювілей Януковича. Він вірив у Кремль, а Кремль його використовував

За словами авторів прийнятого закону, питання відповідальності за ті чи інші дії, або заяви, до кінця не врегульовані. Щодо цього питання очікується рішення Верховного суду.

Держдума РФ прийняла цей законопроект ще 22 липня.

Раніше спікер Держдуми В'ячеслав Володін вже заявляв, що цей закон торкнеться і закордонних колег. У якості прикладу він навів українських чиновників, які роблять заяви про правовий і політичний статус анексованого Криму.

"У разі приїзду в нашу країну вони можуть бути заарештовані. І можна вимагати їх екстрадиції сюди", - сказав Володін, додавши, що те ж саме стосується і їх американських колег.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Андрій ГАНЖА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини