MENU

Олещук: Останнє, що нам зараз потрібно – це реанімація різномантіних форм сепаратизму та "Услышьте (вставте потрібну назву)"

444 2

Заяви, які лунають у контексті розмежування України на "кольорові зони" від міських голів, потребують уваги, а проблеми, які їх обумовили – вирішення.

Власне, урядова ідея з "кольоровими зонами" і була покликана мінімізувати карантинні обмеження по більшій частині території України.

Однак реакція очільників тих населених пунктів, які не потрапили у "зелену зону" теж прогнозована. Вони мусять реагувати на запити очолюваних ними громад, а громади у своїй масі не хочуть ні нових обмежень, ні відновлення тих обмежень, що були раніше.

Однак найгірше, що може відбутися у цій ситуації – це перетворення теми "карантинної війни" на базову концепцію на наступних парламентських виборах, де міські голови грають ролі "добрих поліцейських" у протистоянні зі "злими поліцейськими" в особі державних органів. Так і до "карантинного сепаратизму" і закликів "не слухати Київ" буквально половина кроку.

Читайте також: Методика и логика действий в борьбе с коронавирусом вызывает всё больше нехороших подозрений, – журналист

Що робтити? Зрозуміло, що зараз ніхто у повному обсязі карантин не відновить. Якими би не були показники. Карантин не користується підтримкою у суспільстві, і не буде користуватися без різкого та катастрофічного погіршення ситуації, і це треба враховувати. Які би графіки не малювали у Києві, на місцях бачення ситуації буде іншим. Це реальність, воювати з реальністю – це даремна витрата ресурсів.

Читайте також: "Червоні", "жовті", "зелені" регіони. Чому Україна не сприймає "кольорову диференціацію" COVID-19  

Отже, Уряд має скоординувати роботу з органами місцевого самоврядування таким чином, аби саме вони брали на себе ухвалення рішень по карантинним заходам, а також брали на себе відповідальність за їх ухвалення/неухвалення. Інакше нас просто чекатиме 3 місяці політизації цієї проблеми та сперечань, хто "поганий" а хто "добрий", і "хто у всьому винуватий".

Рішення про обмеження має ухвалювати самоврядування. І всі повинні знати, що за те, що ситуація прекрасна/погана, несе відповідальність теж воно. Децентралізація – так децентралізація. Органам же державної влади слід зайнятися у першу чергу підготовкою до усіх можливих восени критичних ситуацій, і це теж, очевидно, треба робити в координації з органами місцевого самоврядування.

Читайте також: У включеному до "червоної зони" Тернополі відмовилися посилювати карантин та вимагають відставки Кабміну

Найголовніше, що тут треба зрозуміти, що нормальна держава починається там, де органи самоврядування займаються своїми питаннями, а державної влади – своїми. Це і є "децентралізація". Ну і самоврядування дійсно може бути більш гнучким та ефективніим, але у деяких питаннях без держави – ніяк. Ну і останнє, що нам зараз потрібно, реанімація різномантіних форм сепаратизму та "Услышьте [вставте потрібну назву]".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Петро ОЛЕЩУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини