MENU

Чотири місяці тому головний санітарний лікар сказав, що країна витримає не більше 3,5 тисяч важких хворих на коронавірус. І де тепер той санітарний лікар, де та впевненість?

1107 0

Мене часто питають, чи не було страшно їхати в Італію на піку тамтешньої першої хвилі коронавірусу. Тоді я написав текст, який розійшовся в багатьох виданнях про те, що мені страшно не за Італію і не за себе в ній, мені страшно за Україну і за те, що буде коли рівень захворюваності буде такий як в Італії.

Третього квітня, напередодні від'їзду української делегації медиків в Італію, там було зафіксовано трохи більше 115 000 випадків захворювання, що склало 0,19 % від всього населення країни.

На сьогодні в Україні зафіксовано 79 750 захворівших за весь період, що так само складає 0,19 % від населення України.

Ми зараз – це Італія всередині весни.

Павло Ковтонюк багато писав про те, що карантин це не план боротьби з епідемією. Це лише частина плану. Карантин дає змогу відтермінувати стрімке поширення вірусу та підготувати систему охорони здоров’я до виклику, який стоїть перед нею. Чи використали ми цей час розумно?

Читайте також: COVID-19 мутував: в Південній Кореї знайшли новий коронавірус

Знаєте, чого дуже хочеться зараз? Хоча б якогось спрямованого, а не броунівського руху. Не мєтаннія "перекриємо кордони – посилимо контроль", а чогось більш впевненого, якихось результатів.

Чотири місяці тому головний санітарний лікар сказав, що країна витримає не більше 3,5 тисяч важких хворих на коронавірус. Малося на увазі тих, кого необхідно буде під’єднати до апаратів ШВЛ.

Ну впевнено ж звучало? Впевнено.

А тепер заходимо на дашборд НСЗУ і бачимо, що місць в у відділеннях інтенсивної терапії опорних для прийому хворих на COVID-19 лікарень 1741, а апаратів ШВЛ 1881.

І де тепер той санітарний лікар, де та впевненість? Розтануло все в ефірах телеканалів. Ніколи не довіряв чувакам в краватках. Говорять красиво і ніфіга потім не роблять. Зато він з людиною, що обіймає пост Президента потусіл, навіть у відрядження разом зганяли. Карантин потролілі.

Можливо, черговий потужний міністр охорони здоров’я невпинно старається, і ось-ось прибуде до України ще пару міфічних літаків з обладнанням?

Ан ніт. І тут немає на шо спертися. МОЗ каже, що за пів року жодного ШВЛ так і не було придбано.

А якщо подивитися на стан лікарень та їх готовність? Може, тут щось відбувається і насправді, то лише здається, що ми сподіваємось на чудо.

Але і тут суцільний хаос. В Івано-Франківську, наприклад місць в відділеннях реанімації вже немає.

Можливо, ми не одні такі і такі самі складнощі і в інших європейських країнах?

Але у Німеччині додатково до 25 000 вже наявних ШВЛ закупили ще 10 000.

Читайте також: ВОЗ: Для того, чтобы все люди на планете получили вакцину от COVID-19 нужно 100 миллиардов долларов

В Італії виробник вентиляторів збільшив потужність виробництва з 160 апаратів на місяць до 2000 апаратів на місяць. Італійський уряд вже у березні протягом лише одного місяця закупив 5 000 ШВЛ.

А ми, натомість, бачимо, як викручується міністр охорони здоров'я, розказуючи про невідоме.

Не знаю як кому, але мені таки стрьомно, навіть не враховуючи того, що я бачу в лікарні. Якщо таки врахувати… то ліпше промовчу.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Гліб БІТЮКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини