MENU

В Україні залежних від кисню пацієнтів виписують із лікарень: як отримати концентратор для лікування вдома

728 1

В Україні залежних від кисню пацієнтів виписують із лікарень: як отримати концентратор для лікування вдома

Міністерство охорони здоров'я України дозволило виписувати зі стаціонарів пацієнтів, залежних від кисню, доліковувати коронавірус вдома. При цьому пацієнти повинні отримати кисневий концентратор для себе у сімейного лікаря.

Як розповіли в ТСН, система охорони здоров'я України має у своєму розпорядженні 15 тис. кисневих концентраторів, на які МОЗ витратило майже 700 мільйонів гривень, інформує UAINFO.org.

Щоб той, хто потребує кисневої підтримки, міг отримати кисневий концентратор для використання вдома, лікар зі стаціонару повинен зв'язатися із сімейним лікарем пацієнта, що виписується, і переконатися, що вільний апарат є в наявності, лише після цього хворого на COVID-19 можуть відправити доліковуватися в домашніх умовах.

Читайте також: "Система не справилась. Умирать придется дома. Добро пожаловать в ад..." – волонтер Леся Литвинова

Зазначено, що сатурація пацієнта, що вирушає додому, повинна бути не нижчою за 94, а користуватися концентратором хворий буде, поки його сатурація не підніметься до 98 і триматиметься на цій позначці добу без апарата.

"Як правило, потреба пацієнта в кисні зберігається від 10 днів до місяця", – сказано в сюжеті.

Зазначено, що правило не діє, якщо пацієнт не підписав заздалегідь договір із сімейним лікарем. Останній під час передачі апарата проводить інструктаж із родичами пацієнта і навчає їх користуватися апаратом.

Читайте також: "Откройте уже глаза те, кто кричит что ковида нет!": волонтер сообщила о катастрофической ситуации с коронавирусом в Одессе и Харькове

Після одужання пацієнт повинен повернути концентратор, вартість якого коливається в межах 20 тис. грн, лікарю. Однак в амбулаторіях заявили, що іноді хворі не хочуть повертати концентратори, і медики не знають, як діяти у цьому випадку. МОЗ, зі свого боку, пропонує – судитися.

Зваживши всі за і проти, частина амбулаторій вирішили відмовитися від цієї практики, щоб потім не ускладнювати свою роботу судовими позовами.

"Через такі ризики Київ, Дніпропетровська і Донецька області відмовилися закупити концентратори і повернули гроші в бюджет. Однак що робити пацієнтам – невідомо", – сказано в матеріалі.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини