MENU

Економія питної води: чому це важливо і що робити

290 0

Економія питної води: чому це важливо і що робити

Ми багато писали та ви, певно, й самі знаєте, наскільки важливо пити воду для здоров’я організму. Однак, ще не згадували про зв’язок води, довкілля та глобального здоров’я.

Дві важливі проблеми які пов’язані з прісною, чистою водою – це її кількість і якість.

У нас немає нескінченної кількості чистої води. Хоча 71% Землі складається з води, багато частин світу страждають від нестачі чистої води. Понад 97% всієї води знаходиться в океанах що означає, що вона занадто солона для пиття, вирощування сільськогосподарських культур і більшості промислових цілей.

Натомість тільки 2,5% всієї води на Землі – це прісна вода, з якої нам доступно менше ніж 1%, бо левова частка цих запасів зосереджені та заперті в льодовиках, полярних крижаних шапках, атмосфері й ґрунті. Або занадто забруднені для споживання.

В умовах сильних посух, що відбуваються у світі, обмежені запаси прісної води стають одним з наших найцінніших ресурсів.

Читайте також: Порожні колодязі, ерозія і пилові бурі – нова реальність: чому Україну залишає вода

У світі приблизно 3 людини з 10 не мають доступу до чистої води, а там, де вода недоступна, люди можуть вирішити, що миття рук не є пріоритетом, тим самим збільшуючи ймовірність таких захворювань як холера, діарея, дизентерія, гепатит А, черевний тиф і поліомієліт.

Якість прісної води так само важлива, як і кількість. За оцінками ВООЗ, близько 829 тис. осіб щорічно помирають від діареї в результаті використання небезпечної питної води, недотримання санітарних умов і гігієни рук.

Економія води означає розумне використання обмеженої кількості води і належний догляд за нею. Оскільки усі ми залежимо від води для підтримки життя, нам варто приділяти більше уваги заощадженню води й навчитися зберігати наші джерела чистими та безпечними.

Що під силу зробити кожному та кожній з нас для збереження води:

• Закривайте кран під час чищення зубів, миття рук або гоління.

• Замість ванни приймайте душ.

• Запускайте пральні або посудомийні машини тільки з повним завантаженням і, якщо можливо, скоротіть цикл полоскання.

• Мийте фрукти і овочі не під краном, а в мисці. Воду після миття можна використовувати для поливу кімнатних рослин.

• Кімнатні рослини краще поливати вечорами, а не вранці. Так волога менше випаровується і вам буде потрібно менше води на полив.

• Багато літрів втрачається, поки стече холодна і піде гаряча вода. Цю воду можна зливати у пляшки чи будь-яку іншу посудину і потім використовувати для будь-яких господарських цілей.

• Використовуйте пристрої для економії води, наприклад, водозберігаючу насадку для душу; бачок подвійного зливу для унітаза.

Читайте також: Як змінити світ? Почни зі свого будинку

• Ремонтуйте несправну сантехніку вдома.

• Купуючи техніку, звертайте увагу на енергозберігаючі позначки. Моделі класу А і вище — споживають енергії найменше.

Уважно ставлячись до споживаної води, ви можете не тільки зберегти її для екосистем Землі, але і допомогти людям, для яких доступ до чистої питної води є розкішшю. Й тут важливий внесок кожної людини.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Уляна СУПРУН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини