Страшна сила в руках Путіна. Навіщо Кремлю "слабкий" Лукашенко
На даному етапі Лукашенко забарикадувався за стінами Кремля і спирається виключно на ту політичну, дипломатичну і військову підтримку, яку йому надає Москва
Все, що робить Лукашенко — під диктовку Кремля. Якщо Кремлю потрібно буде прикрити свою чорну справу, яку він зараз робить у Білорусі, то він штовхне Лукашенка на міжнародні переговори. На даному етапі Лукашенко забарикадувався за стінами Кремля і спирається виключно на ту політичну, дипломатичну і військову підтримку, яку йому надає Москва.
Я не працюю в тому інформаційному полі, в якому перебуває більшість в Україні, і тому скажу щодо затриманих бійців із ПВК Вагнера, які начебто послала Росія для влаштування теракту в Білорусі (і це свідчило б, що Росія прагне скинути Лукашенка). Найімовірнішою кінцевою зупинкою бійців Вагнера був Київ, день незалежності України. Диверсійно-розвідувальна операція, спрямована на дестабілізацію. Це — перший варіант, із декількох можливих, пише Роман Безсмертний для НВ.
Лукашенко тоді не все «засвітив», а лише те, що давало йому можливість продовжувати грати на «ура-патріотичній» темі. Згадайте, що останні півроку він намагався показувати, що бореться із Кремлем. Чому я зробив такий висновок. Коли побачив реакцію Лукашенка на затримання «вагнерівців» — «не треба з ними так строго», то мене це перший раз наштовхнуло на таку думку.
Друге, коли по телебаченню показали шеврон, який не вшитий у форму. Мені, як послу, доводилося підписувати по переміщенню на території держави сусідньої військового майна. Бо шеврон, каска, відповідна екіпіровка — це військове майно. Воно може потрапляти на територію або нелегально (бо його заборонено переміщати через державний кордон), або легально — за підписанням дозволу відповідних чиновників. Вибирайте будь-який із цих варіантів, і він вас приведе до того варіанту, що Мінськ був для «вагнерівців» транзитним центром.
Третє. Коли сказали, що всього було 200, а захопили тільки 33, то коли ви робите такий крок (і про це добре знають у слідчих органах), то решту — 167 — ви уже ніколи не знайдете. Це означає для них сигнал «провал».
Так само і щодо опозиційних кандидатів у президенти Білорусі. Багато хто вважав і Валерія Цепкала, і Віктора Бабарику, і Світлану Тихановську «кремлівськими консервами», а в Україні говорили і говорять, що це точно «люди Москви». Я кажу, для того, щоб давати оцінку, ви спершу визначте інтерес білоруса і Білорусі в геополітичному полі, а всіх цих людей — їхній інтерес з точки зору національних інтересів Білорусі. І щойно ви визначите цю систему координат, то ви побачите, що вона не співпадає з українською. Так, дійсно, в їхній позиції (це особливо видно по Цепкало), видно проросійський крен. Але треба розуміти, на якій зараз відстані від Кремля Україна і Київ, а на якій — Білорусь і Мінськ.
Білорусь і Мінськ — це спільна держава Російської Федерації і республіки Білорусь. А ми маємо 7-річну війну з Росією, і наша система координат — це наш інтерес, захист наших позицій і так далі.
Читайте також: Іванов: Лукашенко – це вже потенційний Чаушеску і швидкість розв‘язки перебуває у прямому зв‘язку з кількістю трупів, які він залишить
Ситуація в Білорусі буде загострюватися. Незважаючи на те, що вони зараз шантажують Тихановську та всіх учасників перегонів. Незважаючи на те, що в Білорусь зайшли уже повністю російські війська і не для того, щоб підтримувати Лукашенка. Путін зробив уже те, що треба — фальсифікованим способом зробив Лукашенка президентом. А тепер йому необхідно ослабити Лукашенка і під цим соусом завести туди війська. Кількість російських військ у Білорусі зростатиме. Це накручуватиме протистояння національне, але ще більше накручуватиме протистояння на європейському континенті між Росією та демократичним світом. Але треба розуміти, що якраз у цьому і полягає найбільша загроза для України. Бо такий вхід у Білорусь — це заохочення, щоб із цього боку атакувати Україну.
Лукашенко зараз піде на все під диктовку Кремля. Тут треба вловити нюанс, бо всі думають, що Лукашенко не потрібен Путіну. Ні. Він йому потрібен такий непопулярний, нерукоподаваємий в усьому світі, але спрямований лише на Кремль. Такий Лукашенко — це страшна сила в руках Путіна. Це означає, що Лукашенко піде, в тому числі, і на велике кровопролиття. Але в цьому і слабина і Лукашенка, і Путіна.
Великою мірою Білорусь зараз зможе отримати допомогу і від України, і від західних сусідів — Польщі, Литви. Ще краще, аби вони свої дії скоординували. Не бачу таких старань. Але важливо, щоб ці три країни ініціювали на Радбезі ООН розгляд білоруського питання, в ОБСЄ, в Раді Європи.
Читайте також: Гарячий серпень Білорусі. На чому потрібно сконцентруватися Україні
Надати всю необхідну гуманітарну допомогу білорусам. Треба негайно розширити санкції і розглянути питання, що війська Росії увійшли на територію Білорусі. Це наслідок угоди між МВС Білорусі і МВС РФ, підписаної у 2015 році змістом якої є надання взаємної допомоги військами для забезпечення громадського порядку і захисту державного кордону. Таким чином порушивши це питання на міжнародних майданчиках можна вплинути не тільки на поведінку Лукашенка, а й на поведінку Путіна щодо Білорусі.
10 серпня у Білорусі була російська жандармерія, яка використовувалися для розгону демонстрантів — в Мінську, Гомелі і Вітебську. Це вже зафільмовано, з розпізнавальними знаками. Якщо хочете переконатися — подивіться хроніку телеграм-каналу NEXTA-TV.
Економічно Білорусь повністю контролюється Росією: два великі нафтопереробні підприємства, вся транзитна система, всі підприємства машинобудування. Вся фінансова система конкретно належить Путіну, його афільованим особам. Останнє підприємство, що лишилося в руках Білорусі, це «Баларуськалий». Його зараз захоплює РФ, конкуруючи з Китаєм. Оцінено це підприємство у $15 млрд. Плюс пам’ятайте про те, що на території Білорусі є дві військові російські бази і будується третя, домовленість про яку була досягнута у минулому році.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки