MENU

Чи має бунт рацію? – Ігор Луценко

750 0

Славна революція

6 років інтенсивної російської пропаганди проти Майдану, а перед цим десятки років інших московських інформаційних кампаній сформували у багатьох псевдогуманістичну позицію, що повстання проти тиранії та пригноблення – це погано.

Мовляв, історія вчить, що активний спротив громадян проти іноземних чи своїх поневолювачів завжди (!) приводить до лише гірших результатів. Не виходити на вулиці, не оборонятися від казенного кийка, мовчати – саме так краще, і цю думку поділяє значна кількість людей.

З точки зору здорового глузду помилковість таких тез очевидна. Але коли ідеться про російську пропаганду, то одної звичайної логіки недостатньо, її завжди треба підсилювати максимумом очевидних аргументів.

Отже, чи обґрунтована така думка історично?

Центральною подією в історії Англії багато істориків вважають саме революцію - «Славну революцію», державний переворот 1688 року. Відтак, не надто ризикованим було б стверджувати, що саме ця революція і сформувала нашу цивілізацію. Бо у ній саме аноглосаксоньский світ з його політико-правовою традицією відіграє центральну роль, адже це США і Великобританія, разом з Австралією та Новою Зеландією, країни-лідери.

Читайте також: Підлеглі кривавого таргана гребуть людей з вулиць, – Сенцов про затримання українців у Мінську

Саме внаслідок реформ, котрі були проведені після Славної революції, Англія перетворилася у імперію на довгі сторіччя, перед якою ставали на коліна армії Європи, Росії, над колоніями котрої ніколи не заходило сонце. Промислова революція у світі, прихід капіталізму – це все нерозривно пов’язано з тою Англією, котру побудували революціонери 1688 року.

Цікаво, що революція здійснювалася а) на релігійному грунті б) за участі іноземних інтервентів.

У 20 сторіччі пальму світової першості у Британії перехопили США. І, що характерно, США – це теж продукт чого б ви думали? Бунту!

Одна з колоній просто взяла і повстала, порушивши британські закони, проголосила незалежність. Успадкувавши найкраще від плодів революції 1688 року, Сполучені штати додали до них свою хвилю революційних реформ, і на століття стали реальним взірцем суспільства свободи, успішність якого важко переоцінити.

Читайте також: Воюючи з власним минулим, відмовляючись прийняти свою власну історію, ми мимоволі підігруємо Путіну в його одержимості гальванізувати труп СРСР

Отож, коли нині світом править Каліфорнія з її технологіями, Гугл, Епл і Тесла, то справжніми авторами цієї технологічної над-могуті є не безпосередньо пани Маск чи Бірн. Насправді Цукерберг та Безос – лише креативні діти, котрим батьки-засновники, революціонери забезпечили комфортні умови для творчості і заробітку. Чим відрізняється Силіконова долина від радянських методів стимуляції науково-технічного прогресу, прекрасно міг би розповісти український конструктор ракет Корольов, тільки йому в ході цієї стимуляції зламали щелепу.

Тому генії технологій та бізнесу стоять на плечах геніїв права, котрі, у свою чергу, реалізувалися завдяки революціонерам, бунтівникам та «прочімі майдану тими».

Cьогодні я усім серцем – з тими, хто став на шлях боротьби за свої права, хай у них все вийде, навіть коли весь світ проти них!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Ігор ЛУЦЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини