MENU

"Президенте, припиніть кровопролиття!", – Кравчук емоційно звернувся до Лукашенка

608 1

Припини кровопролиття, – Кравчук емоційно звернувся до Лукашенка

Перший український президент Леонід Кравчук емоційно звернувся до президента Білорусі Олександра Лукашенка. Він закликав його припинити кровопролиття і зазначив, що історія ще не виправдовувала таких вчинків.

Про це Кравчук розповів в інтерв’ю білоруському "Радіо Свобода". 

Так, Кравчук закликав Лукашенка припинити насильство, бо, на його думку, "ніхто не уникне найвищого покарання за цей злочин".

Паралель з Україною

Так, перший український президент пригадав, які стильні емоції в нього викликали закривавлені люди на Майдані у Києві у 2014 році.

"Я прокинувся вранці у Києві у 2014 році, і всі телеканали показували, як силовики б’ють мирних людей, студентів, просто людей, які вийшли протестувати. Я на власні очі бачив, як криваві, побиті люди бігли в різні боки. Це справило на мене неймовірне враження", – пригадав він.

Кравчук розповів, що через це події в Білорусі він сприймає через призму побаченого ним у 2014 році вдома, в Україні.

Читайте також: Тышкевич: Сейчас стоит обратить внимание на окружение Лукашенко, ведь именно там происходят прелюбопытнейшие события

Виходячи з того, що я пережив, я хотів би звернутися до білоруської влади: зупинись. Президент Лукашенко, припиніть кровопролиття! Жоден доказ, жодне переконання, жоден приклад в історії не зміг виправдати кровопролиття, – наголосив він. 

Кравчук також розповів, що його батько похований у Білорусі, тому ця земля йому майже, як рідна.

"Я страшенно переживаю. Я вже не оцінюю нічого, навіть не обурююся, я просто прошу, благаю… Як близьку державу, як народ, що розуміє все глибоко, бо пережив це. Владо, зупиніть силовиків, бо якщо ви розпалюєте ненависть, це може закінчитися дуже погано", – додав він.

Про мирний протест

Окрім того, Кравчук висловив неабияку вдячність білоруським жінкам, що створюють ланцюги єдності в Білорусі і виходять з мирними протестами. Він казав, що вони "обороняють життя".

Про Росію

Також у контексті протестних подій Кравчук пригадав Росію.

Читайте також: Если белорусы смогут выдержать 10 дней всеобщей забастовки, то Луке – конец

"Хочу вірити, що Росія не підтримуватиме насильство, яке відбувається. Бо це побачить увесь світ. Бо тоді Росія візьме на себе велику відповідальність перед людством, світом, демократією та свободою. Я сподіваюсь, що цього не станеться", – сказав Кравчук. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

24 канал


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини