MENU

Україна має винести судові рішення щодо "вагнерівців" та зробити їх "протухлим живим м'ясом" на світовому ринку війни, – експерт

907 0

Україна має винести судові рішення щодо "вагнерівців" та зробити їх "протухлим живим м'ясом" на світовому ринку війни, – експерт

Білорусь повернула терористів їхнім власникам – Кремлю. Україна офіційно висловила "занепокоєння". На цьому все? Що взагалі відбувається і що робити далі?

1. Звинувачення Зеленського, що якщо їх повернути Росії, то вони знову займуться звичною для них справою - розповсюдженням війни - недоречне. Справа у тому, що якщо їх повернути Україні - вони також займуться звичною для себе справою - війною. Бо існує така процедура як обмін - і в наступних списках вони б повернулись у Росію. Так, купу переваг ми не отримали - юридичні докази російської військової агресії на сході, пришвидшення обміну, можливість обміну напряму з РФ (якщо б Білорусь віддала нам і громадян РФ). Але не треба маніпулювати, що вони б не повернулись до війни.

2. Росія разом з "вагнерівцями" отримала докази, які є в української сторони щодо їхньої участі у війні на Донбасі. Можна не сумніватись, що Лукашенко їх злив Кремлю. Тому Москва може мати і реальну картину здатності України вести юридичну війну в міжнародних структурах. Зокрема, наші докази і джерела доказів щодо участі іхтамнєтов у бойових діях.

Читайте також: Выдача "вагнеровцев" России: что это было и как так получилось, – Александр Коваленко

3. Повернення "вагнерівців" Росії - після попереднього інформаційного супроводження - це визнання акту втручання у справи Білорусі "третьої країни". Думаю, не треба казати якої - і білоруське телебачення з обкладинками від посвідчень СБУ та фото Бандери у провокатора і навіть Президент Зеленський прозоро натякнув, що це стосується України. В таких умовах - цілком можна: а) напряму підтримувати протестувальників; б) висувати вимогу щодо перенесення Мінську. І немає значення - хай це буде Нурсултан чи Кишенеу. І немає значення, що це не відбудеться. Головне, щоб Лукашенко зрозумів, що він втрачає ще один зі стовпів його суб'єктності - те, що свого часу дозволило у 2015 році зняти санкції з нього і зробити рукопожатим для світу - війна РФ проти України та місце проведення мирних переговорів.

4. Якщо докази їх участі були бездоганні (давайте відкинемо, що реальним доказом є розміщення інформації на сайті "Миротворець") - то Україна має:

а) винести судові рішення щодо цих людей;

Читайте також: Дело совсем не в "защите своих": почему для Москвы так нежелательна выдача "вагнеровцев" в Украину, – мнение

б) передати рішення судів та докази у міжнародні структури, які займаються транснаціональною злочинністю - Інтерпол, Європол. Оголосити їх у міжнародних розшук. З тим, щоб з одного боку, мати можливість заарештовувати цих учасників російських приватних військових компаній у будь-якому місці світу. А з іншого боку - ускладнити їм пересування світом - зробити їх неліквідним товаром - "протухлим живим м'ясом" на світовому ринку війни.

І це стосується не лише цих 33 осіб. Це стосується всіх, на кого є докази щодо їхньої участі в російських приватних військових компаніях.

Це якщо щось далі робити владі, а не поставити крапку в питанні повернення "вагнерівців" простою заявою про "занепокоєння".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Богдан ПЕТРЕНКО, заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини