ТКГ погодила чотири нові ділянки розведення сил на Донбасі
На черговому засіданні Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) у форматі відеоконференції за участю нового глави української делегації Леоніда Кравчука та першого заступника глави делегації Вітольда Фокіна було погоджено чотири нові ділянки розведення сил.
Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.
"У безпековій групі були досягнуті домовленості щодо 20 ділянок розмінування в межах оновленого плану, передбаченого комюніке Паризького саміту "Нормандської четвірки" від 9 грудня 2019 року", – йдеться у повідомленні.
В ОП вважають, що це дасть змогу просунутися у виконанні домовленостей лідерів Нормандського формату. Також українська сторона підтримала необхідність розробки рамкового рішення ТКГ щодо протимінної діяльності, що допоможе оптимізувати подальшу роботу з цього питання.
Читайте також: Макарович пройшов "між краплинками", – Гармаш про дебют Кравчука як голови української делегації в ТКГ
Українська делегація також підтримала пропозиції щодо чотирьох нових ділянок розведення сил і засобів. Також зазначається, що у межах гуманітарної робочої групи було досягнуто прогресу в питаннях взаємного звільнення утримуваних осіб.
"Українська сторона вкотре наголосила на виконанні всіх домовленостей щодо підтвердження списків для взаємного звільнення утримуваних осіб та підтвердила інформацію щодо осіб, яку запитували учасники консультацій", – повідомляють в ОП.
Читайте також: Війна на Донбасі. Чи допоможе Україні заміна "особливого статусу" на "особливий режим" ОРДЛО
Україна очікує дзеркальних і симетричних дій від іншої сторони.
Леонід Кравчук проінформував учасників ТКГ про направлення в рамках підготовки до місцевих виборів в Україні звернення до Верховної Ради з пропозицією розглянути питання щодо відповідності Постанови Верховної Ради "Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році" Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", а також Комплексу заходів з виконання Мінських угод, який був підтриманий резолюцією Ради Безпеки ООН 2202 (2015).
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки