MENU

Вибори в ОРДЛО як технологія: що спільного між "миром до кінця цього року" і "$4 тисячами для вчителів"

714 0

Учора "слуга" Олександр Качура анонсував підготовку до виборів в ОРДЛО. А віце-прем’єр і заступник Леоніда Кравчука в ТКГ Олексій Резніков заявив, що до повної деокупації цих територій виборів там не буде. Цікаво, як довго триватиме ця "шизофренія"?

Качура розповів, що він є автором змін до низки постанов Верховної Ради, прийняття яких уможливить проведення виборів на непідконтрольних Києву територіях Донецької і Луганської областей. Також учора у закритому режимі відбулося засідання парламентського комітету з питань державної організації, про його рішення розповів той таки Качура, який є заступником голови цього комітету. "Ми домовилися з першим президентом України, разом із Кабінетом міністрів, Офісом президента, народними депутатами створити всередині парламенту таку робочу групу, яка б змогла напрацювати рішення. Також це буде група, яка напрацьовуватиме спеціальні закони, що стосуються миру в Україні", - зазначив "слуга".

Нагадаємо: депутати активізувалися після заяви Леоніда Кравчука про ультиматум Росії, яка вимагає скасувати статтю постанови про призначення місцевих виборів, де йдеться про неможливість їх проведення в ОРДЛО до деокупації цих територій. Після цієї заяви першого президента і представника України в Тристоронній контактній групі почалися якісь дивні рухи з боку Зе-команди на всіх рівнях. Дивні, тому що ультиматум Росії зовсім не означає, що українські політики мають запопадливо його виконувати. Тим більше, що таких ультиматумів було вже вдосталь, будуть вони і далі. Виконувати забаганки Путіна – себе принижувати. Однак, як бачимо, коридорами влади знову повіяв вітер капітуляції.

Читайте також: Фесенко: Восени є велика ймовірність нових протестних акцій

Ще більш дивними рішення комітету виглядають на тлі скасування зустрічі "норманської четвірки" в Парижі. Скасування цієї події було прогнозованим, та попри це спікери влади протягом останніх тижнів випромінювали упевненість, що все буде добре. У той же час, як розповів журналіст, член української делегації в ТКГ Денис Казанський, "ця історія зайвий раз доводить… - мета Росії не залагодити конфлікт на Донбасі, а легалізувати в Україні свої окупаційні адміністрації в Донецьку і Луганську. Вибити для них офіційний статус. Тому ніякі компроміси і поступки не допоможуть". Простіше кажучи, чим більше "зелена" влада прогинатиметься, тим бажання Путіна подивитися на цю циркову акробатику "раз, еще раз, еще много много раз" збільшуватиметься.   

Невже таких елементарних речей не розуміють в ОП чи у фракції "Слуга народу"? З огляду на заяви президента Зеленського в інтерв’ю Euronews, там де він вірить у мир на Донбасі до кінця цього року, складається враження, що не розуміють. "Просто припинити стріляти", "просто поглянути у вічі Путіну", тепер – просто поміняти текст постанови про призначення місцевих виборів.

Може бути ще один варіант – зміни до постанови, розповіді Качури, бурхлива діяльність Кравчука - ніщо інше, як передвиборча технологія "слуг". Припустимо, що у владі тверезо оцінюють ситуацію: домовленості з РФ по Донбасу неможливі, рейтинг президентської партії падає, у тому числі і через невирішеність конфлікту на сході країни, але виборцеві потрібно щось сказати, "продати" йому "мир" під час виборів.  

Читайте також: Українці не підтримують "особливий статус" ОРДЛО на Путінових умовах, зокрема й виборці "Слуги народу"

Себто, йдеться не про прийняття змін до постанов, а про імітацію процесу. Для цього й потрібна робоча група. Її представники, а це переважно будуть саме "слуги" або урядовці - навряд чи в цю групу погодяться увійти представники "Євросолідарності" чи "Голосу" - засідатимуть, за підсумками засідань виходитимуть в ефір, де створюватимуть ілюзію, що все йде за планом і от-от настане мир.

Чи ставитимуть на голосування за цей час якісь напрацьовані рішення? Якщо ставитимуть, то підтримку вони можуть отримати лише завдяки голосам депутатів "ОПЗЖ", які на всіх своїх медіа-майданчиках, а їх у них багато, розкажуть, що це їхня перемога. З іншого боку націонал-патріотичні сили на своїх медіа-майданчиках та із залученням вулиці розкажуть народу про "зраду". Як не крути, а "слуги" в програші. Тому навряд чи ці законопроекти виноситимуть в сесійну залу. Хоча парламентська трибуна для їх обговорення використовуватиметься активно. А після 25 жовтня, коли імітацію "продадуть" виборцеві, її просто відключать. При цьому у провалі звинуватять "попередників", "партію війни", коронавірус, "втомлених від України європейців" і, може, трохи пожурять Росію. Вірніше "ту сторону".

Це як з обіцянкою платити вчителям зарплатню в 4 тисячі доларів. Спрацювало ж під час виборів минулого року. Міняємо вивіску "висока зарплата" на "мир до кінця року", додаємо заяв Зеленського про його віру у припинення війни і рахуємо високі відсотки "Слуги народу".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Юрій ВАСИЛЬЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини