Вчені встановили зв'язок між щедрістю і тривалістю життя
Що більше людина без вигоди ділиться грошима з іншими, тим довше вона живе.
Так вважають американські та німецькі вчені, пише Pnas.
Науковці, щоб довести свою думку, порівняли середню тривалість життя у 34 країнах (України немає) на шести континентах та кількість безкорисливих виплат у них. Безкорисливими виплатами вчені вважали приватні перекази (пожертвування фондам чи іншим людям) та державні (субсидії, пенсії).
Читайте також: Ген волонтерства в структурі ДНК українця
Згідно з дослідженням, у Франції та Японії найбільший рівень щедрості та найнижчий рівень смертності серед досліджуваних країн. У середньому громадяни віддають іншим людям чи організаціям 68-69% свого середнього доходу за життя. У цих країнах ризик смерті для людей від 65 років удвічі менший, ніж в Китаї або Туреччині. Там без вигоди діляться від 44 до 48% середнього доходу за життя.
У країнах Африки на південь від Сахари та у Південно-східній Азії найвищий рівень смертності та найнижчий відсоток безкорисливого доходу. Водночас багатство країни не завжди впливає на щедрість та тривалість життя. У Південно-Африканській Республіці попри те, що країна більш розвинена за інші африканські країни, низький рівень безкорисливих виплат та висока смертність. Вчені заявляють, що говорячи про смертність в африканських країнах не варто забувати і про невисокий рівень медицини у цих країнах та епідемію ВІЛ, що зменшує шанси людей дожити до літнього віку.
Читайте також: "Не "фукайте", а краще приєднуйтесь і будемо "піаритись" разом", – Сергій Притула звернувся до людей, які критикують волонтерів
У Південній Америці люди діляться приблизно 60% свого середнього доходу за життя. Рівень смертності там нижчий, ніж в Африці, але вищий, ніж у Західній Європі та Японії.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки