MENU

Китайські інвестори "Мотор Січі" оцінили свої збитки у $3,5 млрд та починають міжнародний арбітраж

970 8

Китайські інвестори "Мотор Січі" оцінили свої збитки у $3,5 млрд та починають міжнародний арбітраж

Китайські інвестори з компанії Skyrizon направили українському уряду повідомлення про намір почати міжнародний арбітраж проти держави Україна.

Претензію подано до Мін'юсту, як повідомив представник Skyrizon, передає УНІАН.

У документі, який в юридичній практиці називається Notice of Investment Dispute китайські інвестори "Мотор Січ" заявляють про порушення Україною її міжнародних зобов'язань, закріплених в Угоді між урядом України і урядом КНР про заохочення і взаємний захист інвестицій.

Китайські інвестори з Skyrizon в 2016 придбали 56% акцій українського підприємства авіаційного моторобудування ПАТ "Мотор Січ" (Запоріжжя). До теперішнього часу вони не можуть управляти активом, оскільки на акції судом накладено арешт з ініціативи СБУ, а АМКУ затягує видачу дозволу на концентрацію. Більш того, протягом 3 років акціонери підприємства заявляють про порушення своїх прав - не скликаються загальні збори, не виплачуються дивіденди, акціонери не мають змоги впливати на дії менеджменту.

Читайте також: Рейдерство в смартфоні. Чому небезпечно реєструвати компанію в Україні

У судах різних інстанцій йдуть розгляди за позовами акціонерів "Мотор Січі" з вимогою зняти арешт, але судді відмовляють у клопотаннях про виклик до суду представників СБУ, АМКУ, ОП, Кабміну.

Тим часом показники фінансово-господарської діяльності "Мотор Січ" погіршуються, підприємство втрачає ринки, а його продукція стає неконкурентособной в порівнянні з двигунами іноземного виробництва, що ставить під сумнів існування підприємства.

Угода про заохочення і взаємний захист інвестицій було укладено між Україною та КНР в 1992, сторони домовилися не допускати експропріації інвестицій і рівноправно ставитися до іноземних інвесторів. У цьому контексті китайські інвестори ПАТ "Мотор Січ" вважають, що фактом недопуску їх на підприємство держава Україна фактично експропріювала їх актив.

Читайте також: Пять ошибок, которые помешают вам получить инвестиции​​​​​​​

Збиток від ситуації, яка негативно позначається на відносинах Skyrizon і її структур з банками і біржових котируваннях, китайські інвестори оцінюють в більш ніж $3,5 млрд.

Згідно з інформацією про зміст Notice of Investment Dispute представники Skyrizon закликають державу Україна негайно почати переговори і припинити незаконну діяльність органів влади по відношенню до ПАТ "Мотор Січ" і його акціонерів. Якщо ж держава Україна не зможе оперативно відреагувати і виконати свої міжнародні зобов'язання, китайські інвестори скористаються правом почати арбітражне провадження.

Китайські інвестори "Мотор Січ" також заявляють про готовність сісти за стіл переговорів з українською владою для врегулювання ситуації. У цьому випадку буде створено робочу групу, до складу якої можуть входити представники китайської сторони, Мін'юсту, СБУ, Генпрокуратури, АМКУ та ін. профільних органів влади.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини