Чи мають учні прибирати в класах: юрист звернув увагу на декілька нюансів
Дитина може прибирати у школі лише за власною згодою та згодою батьків, інше – незаконно. Якщо керівництво школи чи вчителі наполягають на тому, щоб діти прибирали, батькам варто написати заяву про відмову.
"Під час навчання діти можуть бути залучені до роботи, лише пов'язаної з навчальним процесом. Тобто у випадках, передбачених навчальним планом. Це зафіксовано у пункті 5 статті 53 Закону України Про освіту", – пояснює юрист спільноти "Батьки SOS" Роман Корсун.
Читайте також: Чим дихають українські діти в навчальних закладах?
Всю школу прибирають техпрацівники. Мають слідкувати за чистотою класів, кабінетів, коридорів, сходів, туалетів, спортзалу, гардеробів, актових зал, конференц-зал, вчительських, кабінету медсестри, бібліотеки, подвір'я.
"Є чітка норма: один прибиральник службових приміщень школи на кожні 500 кв.м площі, що прибирається. Є штатний розпис школи з кількістю технічних працівників. Є їхні посадові інструкції. Прибиральники виконують свою важливу роботу та отримують заробітну плату – крапка. Однак, технічні працівники кабінет директора не прибирають. Завжди так було. Директор школи або сам прибирає власний кабінет, або доплачує технічним працівникам", – пояснив юрист.
Читайте також: Лікарчук: Моральне задоволення батьків не варте тих зусиль, що їх вимушений затрачати випускник, щоб стати "медалістом"
А от у позаурочний час дітей можна залучати до прибирань. Проте й тут є декілька нюансів. Окрім згоди самої дитини та батьків на таку роботу, школа має забезпечити низку умов:
• Процес прибирання має відбуватись у присутності вчителя, класного керівника чи медпрацівника.
• Діти мають бути у спеціальному одязі.
• Прибирання дозволяється робити тільки вологе.
• Після прибирання приміщення необхідно провітрити.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки