MENU

В. о. міністра освіти й науки Шкарлета офіційно визнали плагіатором

875 1

У роботах виконувача обов'язків міністра освіти й науки Сергія Шкарлета офіційно виявили плагіат

Відповідне рішення ухвалили на засіданні етичного комітету Національного агентства з питань забезпечення якості освіти сьогодні, 11 вересня, повідомляє "УП.Життя".

На засіданні був присутній Шкарлетів представник – адвокат Олександр Радченко.  

Варто зазначити, що рішення комітету має рекомендаційну силу. 

Наявність плагіату в Шкарлетових роботах також підтвердили незалежні міжнародні експерти. Їм надіслали уривки його робіт, перекладені англійською мовою.

Читайте також: Гарань: Наукою і освітою керуватиме міністр-плагіатор? І як після цього вірити в оновлення системи?

"Я переглянув усі уривки, наведені в документі, який Ви мені надіслали; також використовував систему відповідності тексту, аби викоремити вміст, що дублюється", – розповів чеський фахівець Томаш Фольтинек. 

"У всіх випадках є очевидним, що оригінальний матеріал був використаний повторно, або слово в слово, або з незначними змінами, що не змінило значення, – наголосив експерт, – отже, має місце повторне використання ідей, представлених у джерелі".

На основі цих спостережень Фольтинек зробив висновок, що надані для експертизи приклади Шкарлетових робіт випадки відповідають міжнародно визнаному визначенню плагіату.

Українські активісти й освітяни неодноразово виходили на акції протесту та вимагали звільнити Шкарлета з посади очільника Міністерства освіти і науки.

Читайте також: Український науковець Антон Сененко заявив, що після акції проти очільника МОН до нього приходили з СБУ

Саме плагіат у наукових роботах нинішнього головного освітянина активісти називали однією із причин своєї вимоги про відставку. 

Науковці Юрій Бойко та Василь Садовий, які зробили аналіз статті для докторської дисертації Шкарлета, виявили, що збіги із працями інших науковців становлять 87,4%.

Раніше в уряді обіцяли також провести розслідування щодо ймовірного плагіату в роботах голови МОН.

Сам Шкарлет наявність плагіату у своїх роботах заперечує, стверджуючи що "будь-яка програма" буцімто "покаже збіги, покаже певні широковживані слова".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини