MENU

Дмитро Снєгирьов: Чи є підстави для масових протестів на окупованих територіях?

969 0

Дмитро Снєгирьов: Чи є підстави для масових протестів на окупованих територіях?

Нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що не виключає, що на окупованому Донбасі можуть виникнути заворушення, так як там спостерігаються проблеми з виплатою заробітної плати, важка епідеміологічна ситуація, збираються підвищити тарифи на комунальні послуги.  Утім, наскільки це реально і як повинна діяти в такому випадку Україна?

На мою думку, масові протести на окупованих територіях нереальні.

Пояснюю: незважаючи на проблеми з виплатою зарплати на окремих підприємствах, а також складну ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції (точних даних ми ж не знаємо, а довіряти тому, що оголошує окупаційна влада – годі й говорити), інформація про можливості протестів в ОРДЛО перебільшена.

Протестні настрої населення окупованих територій Донбасу досягли піку і не переростуть в організований протестний рух. Це відбувається завдяки незрозумілій політиці уряду України з фактично безкоштовним постачанням електроенергії, газу, води, а також соціального забезпечення у вигляді виплат українських пенсій в ОРДЛО.

Читайте також: "Перспектив никаких, потому как это абсолютно депрессивный регион": честный разговор с жителем Донецка о современных реалиях непризнанной республики

Замість того, щоб припинити фінансування цих територій і створити умови для виникнення негативних по відношенню до окупаційної влади настроїв у зв'язку з важким економічним становищем, а саме – невиплатою пенсій, соціальних нарахувань і зарплат, український уряд навпаки робить усе можливе, щоб уникнути появи цих настроїв, продовжуючи фінансування тих територій. Наприклад, за останній рік збільшився вуглевидобуток на окупованих територіях, що дозволило окупаційній владі вирішити ряд соціальних проблем – створити нові робочі місця і виплатити зарплату.

В ОРДЛО, за оцінками спеціалістів, видобувають близько 15 млн тонн вугілля на рік. Тільки на території тимчасово окупованої Луганщини 35 тисяч робітників зайнято у вугледобувній промисловості.

Розмови про те, що там всі шахти затоплені і вугільна промисловість  на межі колапсу – не відповідають дійсності. На окупованих територіях наразі перерозподіляють фінансові потоки між конкуруючими структурами. Оприлюднюючи інформацію про нібито занепад вуглепрому по ту сторону лінії розмежування, українська сторона намагається нівелювати негативний інформаційний аспект щодо поставок вугілля з окупованих територій під виглядом російського на територію України.

Важливим моментом є і створена на окупованих територіях потужна розгалужена система органів т.зв. "держбезпеки". Мовиться про так зване "міністерство державної безпеки" – і в "ДНР", і в "ЛНР". Вони постійно проводять превентивні заходи, унеможливлюючи соціальні протести.

Читайте також: Снєгирьов: Спецслужби "Л/ДНР" затримують цивільних осіб, аби використати їх для обміну з Україною

Арешти, викрадення людей, нескінченне психологічне і фізичне залякування. Там панує атмосфера страху.  І якщо будуть якісь стихійні виступи – це буде стосуватися хіба що соціально-економічних питань, але не політичних. Так що немає підстав очікувати масового протестного вибуху, який створив би умови для якнайшвидшого повернення окупованих територій.

Щодо того, куди наразі більше прагнуть жителі Луганська та Донецька, – варто зазначити, що населення окупованих територій можна умовно розділити на три категорії. Перша частина – це 20-25%, які хочуть повернення в Україну. Друга – приблизно 30-35% , які прагнуть до Росії. А решта – "болото", якому все одно, лише б не стріляли.

На жаль, відсутність чіткої інформаційної політики з боку відповідних міністерств не дозволяє говорити про збільшення відсотка населення, яке б прагнуло повернутися в Україну. Фактично ми залишили на поталу російським агресорам населення тимчасово окупованих територій, якому за три роки окупації "промили мізки".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Дмитро СНЄГИРЬОВ, історик, воєнний експерт


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини