MENU

Понад 80% українців збираються брати участь у місцевих виборах – опитування

131 0

Переважна більшість громадян України – 82% – має намір взяти участь у місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня.

Майже 60% громадян вважають, що вибори в цілому будуть чесними.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова 14-19 серпня.

«Показово, що політична мобілізація є високою в усіх регіонах України», - йдеться в результатах опитування, що були оприлюднені сьогодні на прес-конференції в Києві.

 

Зокрема, на питання щодо участі у виборах «безумовно, так» відповіли 41,2% опитаних, «скоріше, так» – 40,7%.

Водночас «безумовно, ні» відповіли 6,1% опитаних, а «скоріше, ні» – 4,5%. Не змогли відповісти 7,5 % респондентів.

Більшість українців (57%) вважає, що вибори в цілому будуть чесними: 16% респондентів упевнені в тому, що вибори пройдуть без порушень, ще 41% думають, що окремі порушення не вплинуть на кінцевий результат.

Водночас майже чверть громадян (23%) припускають, що результати виборів можуть бути перекрученими, а 6% впевнені, що результати будуть повністю підтасовані. Майже 14% респондентів не змогли визначитися з відповіддю.

Читайте також: Местные выборы могут завершиться победой Тимошенко и провалом "Слуг народа" – эксперт

Найбільш впевнені в чесності виборів жителі західного макрорегіону: 26% вірять, що все буде чесно, ще 42% думають, що порушення не вплинуть на результат.

Найбільша недовіра до чесності місцевих виборів спостерігається серед респондентів, які проживають у східних областях: 31% припускають, що результати можуть бути підтасовані, ще 13,5% впевнені, що вибори будуть сфальсифіковані. Схожі настрої мають і прихильники партії «Опозиційна платформа – за життя»: 31% таких виборців припускають порушення, 8% – впевнені в цьому.

Читайте також: На местных выборах для избирателей с температурой выделят отдельные кабинки – ЦИК

Опитування проведено в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2022 респондентів віком від 18 років методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Фінансування дослідження здійснене в рамках проекту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.

Місцеві вибори 2020: що відомо

  • 5 вересня в Україні стартував виборчий процес у рамках підготовки та проведення місцевих виборів, які заплановані на 25 жовтня.

  • Починати здійснювати передвиборчу агітацію партія або кандидат повинні наступного дня після реєстрації, а завершити - о 24:00 24 жовтня.

  • Крім того, згідно з планом, тервиборчкоми повинні утворити дільничні виборчі комісії до 9 жовтня.

  • Голосування проходитиме з 8: 00 до 20: 00 25 жовтня, а встановити його результати виборчкоми повинні по 6 листопада.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Надія ПРИШЛЯК, УНІАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини