MENU

Вилучення Нацбанком з обігу деяких купюр і монет: з таких "дрібниць" формується довіра або недовіра до гривні

828 2

Вилучення Нацбанком з обігу деяких купюр і монет: з таких "дрібниць" формується довіра або недовіра до гривні

Інформація про вилучення з обігу деяких купюр і монет змусила Віктора Пинзеника  пригадати події 25-річної давності, події, пов’язані із підготовкою до ведення в обіг національної валюти – гривні.

"Добре підготовлена на той момент реформа. Але мене особисто турбували тоді деякі рішення, підтримані більшістю учасників процесу підготовки. Ішлося про часові рамки і граничні суми обміну купоно-карбованців. На щастя, ці обмеження вдалося досить швидко нейтралізувати в частині сум обміну, а обмін НБУ проводив багато років після 2 вересня 1996 року – дати старту запровадження гривні", – цитує UAINFO.org його допис у Facebook:

"Сподіваюся, причини мого хвилювання зрозумілі. Некоректне ставлення до попереднього, хоч і тимчасового платіжного засобу, вже при народженні робить вразливим нове дитя – гривню. Бо якщо вчинили некоректно раз, очікуй подібної некоректності вдруге.

Чому я згадав ці події? 

2 вересня 2020 року НБУ прийняв рішення припинити з 1 жовтня "платіжну силу" монет номіналом 25 копійок та всіх купюр, випущених в обіг до 2003 року. Я спробував у своїй уяві образно пригадати вигляд цих купюр. І не зміг. І це людина, яка займалася грошовою реформою в Україні. Безумовно, я знайду потрібну мені інформацію. Але чи всі це зможуть зробити? А головне, чи потрібно, щоб люди це робили, коли процес вилучення міг і мав би відбуватися так, щоб ніхто особливо його не відчував: коли монети і купюри продовжують працювати на "прийом", але видача назад уже не відбувається. І це проводиться без будь-яких додаткових ускладнень для громадян.

Читайте також: В НБУ розповіли, скільки грошей шахраї вкрали із платіжних карток українців

Зараз же громадян "порадували" новиною – платіжний засіб невдовзі перестане бути платіжним засобом. І мене зовсім не тішить, що силу цього платіжного засобу впродовж року можна буде підтвердити обміном у банках на нові знаки, а протягом трьох – в уповноважених банках.

Читайте також: Жодної анонімності. НБУ ввів обов’язкову ідентифікацію користувачів електронних грошей

На фоні фундаментальних проблем в Україні, у тому числі ризиків для стабільності національної валюти, дехто віднесе підняту проблему до другорядних дрібниць. Але не маємо права забувати, що й із таких "дрібниць" формується довіра. Довіра до національного платіжного засобу. Або недовіра...", – пише міністр фінансів і віце-прем'єр кількох урядів України.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини