MENU

Дев’яти спорудам Києва надали охоронний статус. Серед них – будинок Українського радіо та зали Прощання на Байковій. ФОТО

321 0

 Ритуальні корпуси Київського крематорію) на вулиці Байкова, 16. Фото: Анна Бобирєва для The Village

Департамент охорони культурної спадщини надав статус щойно виявлених об’єктів культурної спадщини дев’яти об’єктам у Києві.

Про це повідомила пресслужба КМДАінформує UAINFO.org.

Зокрема, мова йде про:

• будинок звукозапису Українського радіо на вул. Первомайського, 5-В;

 Фото: Андрій Шурпенков, The Village

• будинок житловий (у якому мешкали скульптори І. В. Макогон і художниця Т. Н. Яблонська) на вул. Мар’яненка, 14;

• флігель із крамницями на вул. Верхній Вал, 16/4;

 Фото: UWCTransferBot/Wikipedia

• будинок Осипа Родіна на вул. Гончара, 71;

 Фото: Мапа Реновації

• зали Прощання (Ритуальні корпуси Київського крематорію) на вул. Байкова, 16;

• потерна ІІ Капоніру Госпітального укріплення ХІХ століття на вул. Госпітальна, 24-А.

 Фото: Музей «Київська фортеця»

Окрім того, статус щойно виявлених об’єктів культурної спадщини отримали горжова стіна Васильківського укріплення ХІХ століття та відкриті артилерійські каземати оборони рову з потерною у валу Васильківського укріплення на вул. Коновальця, 44, ескрапова стіна Госпітального укріплення ХІХ ст. на вул. Госпітальна, 24-А.

Читайте також: На ізоляції від пам’яток, більшість з яких катастрофічно руйнується

Згідно з Порядком обліку об’єктів культурної спадщини, Департамент має у 10-денний строк із дня прийняття рішення про занесення об’єкта культурної спадщини до Переліку надіслати власнику цього об’єкта або уповноваженому ним органу/особі відповідне повідомлення – рекомендованим листом із описом вкладення та повідомленням про вручення щодо набуття правового статусу щойно виявленого об’єкта. Своєю чергою, власник об’єкта культурної спадщини зобов’язаний вжити заходів щодо укладення охоронного договору в місячний строк із дня отримання повідомлення.

Щойно виявлені об’єкти культурної спадщини підлягають захисту, згідно ст. 37 Закону України «Про охорону культурної спадщини». Зокрема, роботи на щойно виявлених об’єктах здійснюють за наявності письмового дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини на підставі погодженої із ним науково-проєктної документації.

Нагадаємо, що цього року Департамент охорони культурної спадщини КМДА направив до Міністерства культури та інформаційної політики перелік із 16 об’єктів культурної спадщини із пропозицією занести їх до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією місцевого значення.

Читайте також: Пропозиції влади до співпраці звучать як оголошення про роботу в корабельному оркестрі "Титаніка" – Жадан

У 2019 році Департамент передав до Міністерства облікову документацію на перелік об’єктів культурної спадщини, що пропонуються до занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією місцевого значення, з яких тільки на вулиці Пушкінській – 24 об’єкти. Окрім того, подано для надання статусу пам’ятки місцевого значення і занесення до Держреєстру будинки на вул. Б. Хмельницького, 9-Б та кутовий будинок на вул. Пушкінській, 20-А/Б. А також історичні будинки на вул. Кирилівській, 35 (Пивоварний завод), б-рі Шевченка, 1, б-рі Дарницькому, 23, пров. Політехнічному, 2-А та об’єкти культурної спадщини комплексу споруд київського Арсеналу (колишній завод «Арсенал») на вул. Московській, 2-8.

Довідково.

Державний реєстр нерухомих пам’яток України – банк даних, сформованих за єдиними ознаками та принципами, що містить відомості про пам’ятки культурної спадщини. Згідно з Порядком обліку об’єктів культурної спадщини (наказ Міністерства культури від 11.03.2013 № 158), суб’єктами прийняття рішення про занесення об’єкта культурної спадщини до Реєстру відповідно до категорії пам’яток є: Кабінет Міністрів – щодо пам’яток національного значення; Міністерство культури – щодо пам’яток місцевого значення.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини