Для заспокоєння руху: на українських дорогах з'являться нові обмежувачі швидкості
З 1 листопада для заспокоєння руху на українських дорогах, окрім "лежачих поліцейських", почнуть використовувати острівки безпеки, бордюрні розширення, чокери та розділювальні смуги. Особлива увага буде приділена до ділянок, де автомобільні потоки конфліктують з пішохідними та велосипедними, повідомив "Укравтодор" у Facebook, інформує UAINFO.org.
Як зазначають, "Укравтодор" розробив та подав пропозиції щодо зміни переліку стандартних засобів, які використовуються на дорозі для заспокоєння руху. Ці зміни внесені й з 1 листопада набудуть чинності.
Чому це важливо?
Вимоги нового стандарту закладають комплексний підхід до створення системи безпечних умов руху дорогами та вулицями.
Засоби заспокоєння руху встановлюються не тільки для зменшення швидкості, а головним чином для рівномірності транспортних потоків. Особлива увага до ділянок, де автомобільні потоки конфліктують з пішохідними та велосипедними.
Неправильний вибір швидкості, а частіше її перевищення, призводить до зростання травматизму на дорогах. Засоби заспокоєння руху є ефективним доповненням до обмежень швидкості.
Що таке засоби заспокоєння руху?
Дотепер існував лише один засіб заспокоєння руху – так званий «лежачий поліцейський». Всі інші усталені світові практики інженери-проєктанти застосовували лише на власний страх та ризик.
Читайте також: Не можна в сукні і з собаками: незвичайні правила дорожнього руху в різних країнах
Змінені стандарти дозволять встановлювати розділювальні острівці або смуги, бордюрні розширення, чокери та острівці безпеки. Вони проєктуються під час ремонту або модернізації існуючих доріг та вулиць, а також під час будівництва та реконструкції. Завдяки комплексному підходу водій підтримує постійну безпечну швидкість, а не змінюють її, повсякчас розганяючись та гальмуючи.
Раніше Укравтодор повідомляв про збільшення кількості ДТП на щойно відремонтованих дорогах. Безпека на дорогах всіх учасників руху є таким самим важливим пріоритетом Укравтодору, як і будівництво якісних доріг. Саме тому в цьому році вперше усі проєкти ремонтів обов’язково проходять так звану 5 секцію Технічної ради Укравтодору, яка обов’язково оцінює проєкти з точки зору забезпечення заходів безпеки руху.
Читайте також: Украинские эксперты назвали самые надежные б/у авто, при этом указали на их недостатки
Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт № 3023 щодо правового регулювання користувачів персонального легкого електротранспорту.
Цей законопроєкт запроваджує правове регулювання нової категорії учасників дорожнього руху – користувачів персонального легкого електротранспорту, тобто електровелосипедів, електросамокатів тощо.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки