П’ять викликів місцевих виборів. Чому варто голосувати
Дуже (!) багато людей запитують що робити ? За кого голосувати на місцевих виборах.
Я не візьмуся відповідати за політичні сили та їх наміри, тим більше за людей, яких вони ведуть. Проте хочу звернути вашу увагу як виборців на серйозність та значення результатів цих виборів для подальшої ситуації в країні, пише на своїй сторінці у Facebook народний депутат VIII скликання Олена Сотник, інформує UAINFO.org.
1. Вже очевидно, що команда президента залишає контроль над ключовими містами та областями за регіональними елітами. Скоріше за все, партія влади не візьме жодного мера і навряд чи хоча б в одному великому місті сформує одноосібно більшість. І ви скажете: ну і добре, це гарантії від узурпації влади і певна противага регіонів центральній владі. Проте це потягне за собою серйозні наслідки для самого президента — серйозно його послабивши.
2. Загроза протистояння губернаторів та місцевої влади vs регіональний розкол держави.
— Перший базовий сценарій, якщо президент хоче утримувати призначення губернаторів на власний розсуд. Тоді невідворотно конфлікт між центральним інтересом та місцевим. Чому? Подивіться на показники бюджету, в якому майже відсутні інтереси регіонів та підтримка місцевих програм. З врахуванням погіршення ситуації з пандемією ситуація тільки ускладниться.
Читайте також: Разумков назвав єдину можливість перенести місцеві вибори
— Другий: центральна влада вже домовилася про передачу регіонів регіональним елітам, тоді ми швидко побачимо це на перепризначеннях губернаторів. Під приводом невдалих результатів виборів або неефективної політики в регіоні полетять голови, особливо у східних регіонах. Цей сценарій призведе до наступної більш серйозної загрози: регіонального розщеплення та посилення протистояння в суспільстві. В контексті розвитку подій в Мінському процесі - середньострокова перспектива політичного розколу.
3. Втрата контролю над державою. Регіональні еліти переслідують різні інтереси та мають різний вплив на процеси, але, головне, на суспільну думку: через медіа та власне авторитет в регіонах. В перспективі наступного року вони можуть розкачати ситуацію аж до перевиборів. Якщо ж взяти до уваги ситуацію з прискоренням прийняття закону про референдуми, можемо очікувати «чорних лебедів» від місцевих ініціатив проведення таких референдумів на тему самовизначення та регіональних політик.
4. Хаос у виборчому процесі. Вже з’являються біл-борди кандидатів з цифрами у партійному списку. Більшість кандидатів no name, тобто їх люди не знають і орієнтуються виключно на партійні бренди, які вони представляють. Додайте сюди окремо номери самих політичних сил — сьогодні пройшло жеребкування, і ми отримаємо хаос в сам день голосування на виборчих дільницях. До речі, ніхто навіть не спробував пояснити людям простою мовою про принцип виборчого процесу. Я прогнозую суттєвий вплив на результат через його нерозуміння виборцями.
5. Відсутність в програмах кандидатів та політичних сил бачення змін місцевої політики та реальних кроків для покращення ситуації на місцях. Та що там покращення, навіть не зрозуміло, як вони пропонують вирішувати теперішні виклики, які вже стукають у двері.
Читайте також: Власного рейтингу в Зеленського не було, немає і ніколи вже не буде – Портников
Цей список я б могла продовжити, але навіть вже з цих 5 викликів очевидно, що наш з вами вибір, хоч і обмежений пропозицією наявних кандидатів, але буде визначальним для подальшої долі країни.
Тому обирати вам, але ой як не раджу ставитися до цього вибору легковажно і нерозбірливо. Це не боротьба красивих лозунгів — це боротьба за регіональний контроль з метою подальшого впливу на загальнонаціональні процеси.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки