MENU

Журналістка: Парламентське послання Зеленського погіршило виборчі перспективи "слуг", й ось чому

1089 3

Навіть хто не дуже стежить за місцевими виборами, то мав би помітити, як із минулого тижня соцмережі зарясніли рекламою публікацій псевдосоцопитувань по всіх регіонах від різноманітних контор "Рога й копита". На Полтавщині, наприклад, замовник такого опитування – фірмочка депутата від "Слуги народу". Відповідно, і головний пафос цих публікацій – показати, що рейтинг "слуг" і їхніх сателітів на місцевих виборах ще "ого-го!"

Про це на своїй сторінці на фейсбуці пише Ольга Лень, повідомляє UAINFO.org.

Однак активність Володимира Зеленського протягом цих самих днів переконує, що "слуги" розуміють: намальовані цифри підтримки – обман. Рейтинги падають, кандидати від "слуг" підняти їх не здатні. Бо претензії до "слуг" – це претензії до їхнього президента. Власне, тому віп-агітаторові довелося оголосити опитування, щоб залучити електорат на дільниці.

Й екстрене щорічне послання до Верховної Ради, з яким так поспішали, що навіть не встигли склепати письмову доповідь, – це також не більше, ніж спроба втримати рейтинг перед місцевими виборами. І лише із цієї позиції його варто аналізувати. Інших завдань і цілей у цього послання не було й бути не могло.

Читайте також: "Титанік" Зеленського: місцеві вибори можуть стати останніми для "Слуги народу"

Яке завдання намагався вирішити цим посланням Зеленський? Він намагався дати відповідь на ті звинувачення суспільства, які зараз руйнують його електоральну підтримку. Тому послання звелося до спроби спростувати три основні претензії до Зеленського та "слуг":

1. що Зеленський робить спробу капітулювати перед РФ;

2. що Зеленський і його уряд повністю провалили протидію коронавірусові;

3. що влада "слуг" загалом некомпетентна й не здатна керувати країною.

Чи був цей виступ вдалим, можна зрозуміти, якщо проаналізувати, чи вдалося Зеленському дати переконливу відповідь на ці три закиди.

Щодо першого питання, то тут усі залишилися при своїх. Хто вважав "слуг" капітулянтами, той продовжує так думати. І брехня Зеленського про "вдале" перемир’я та збереження бюджету ЗСУ тільки зміцнила до нього недовіру. А закиди Зеленського "здали Крим" діють лише на людей, які щільно перебувають під упливом російської пропаганди. Чи зможе він цих людей відірвати від ОПЗЖ і кількох "ватних" регіональних проектів? Не цього разу. Комусь із латентних адептів російської пропаганди дійсно більш затишно ховати свою русофілію за "зеленим" кольором. Але в більшості місцеві відверто проросійські "господарники" б‘ють кандидатів "слуг" на голів міськрад у всіх регіонах й успішно скупили франшизу "Слуги народу", аби мати підтримку в місцевих радах.

Читайте також: У рукаві в Зеленського не лишилося нічого, крім розпродажу ілюзій – Портников

Щодо коронавірусу Зеленський смачно вгатив у штангу. Нардепи "слуг" можуть хоч стоячи, хоч лежачи аплодувати, але виборця пересмикнуло від згадки про підвищення зарплат медикам. І добили виборця розпатякування, як українська економіка переживає кризу – краще за європейську. Бо виборець радше власним кишеням вірить, аніж розповідям "бубочок". І спроба переконати, що все прекрасно із протидією ковідові, тоді як люди на власному досвіді вже знають про два тижні очікування на результати тестів, про ліки із власної кишені й черги на шпиталізацію, – у підсумку переконує, що Зеленський і його оточення живуть десь в іншій реальності. Тому й у цьому питанні повністю провал.

А із фіаско щодо коронавірусу витікає й недовіра до спроби щось там переконати у власній здатності керувати країною. Чим більше Зеленський наговорює такого, що прямо суперечить емпіричним відчуттям виборця, тим більша кількість людей не просто відчуває недовіру, а переживає злість і відразу до цих спроб прикрасити дійсність.

Отже, підіб‘ємо підсумки. Щодо одного питання результат нейтральний. Із двох інших – відверто негативний. Відповідно й наслідок для виборчої кампанії цього послання до Ради буде радше негативним. Все інше лірика і до зміни електорального тренду стосунку не має.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Ольга ЛЕНЬ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини