MENU

Політолог: Ці вибори можуть ознаменувати черговий поворот "колеса" електоральних уподобань

617 0

Нещодавно соціологічна група "Рейтинг" опублікувала результати чергового опитування громадської думки, яке стосувалося місцевих виборів.

Очевидно, це одне з останніх досліджень, які будуть опубліковані до виборів, а тому може бути основою для останніх висновків з цього приводу, пише у своєму блозі на Facebook політолог Петро Олещук, інформує UAINFO.org.

Отже, дослідження показало, що про свою участь у місцевих виборах заявили 61% опитаних. 18% вагаються (50/50), ще 7% – можливо візьмуть участь, 13% – малоймовірно. Поступово зростає виборча мобілізація у молодшій та середній вікових категоріях. Водночас, можливе суттєве розходження між декларованою та реальною участю.

58% опитаних зазначили, що вже визначилися, за кого голосувати, 40% – не визначилися. Серед тих, хто зазначив, що обов’язково прийде на дільниці, визначених – 73%.  Відносно вищий рівень визначеності – серед найстарших.

Читайте також: Журналістка: Парламентське послання Зеленського погіршило виборчі перспективи "слуг", й ось чому

Водночас, не зовсім зрозуміло, чи враховували респонденти зміну виборчої системи та зміну характеру голосування за депутатів місцевих рад.

Щодо підтримки конкретних політичних сил, то за результатами агрегованого рейтингу партій на місцевих виборах умовний 5% бар’єр долають п’ять партій: "Слуга народу" 16,7% тих, хто визначився і має однозначний намір прийти на вибори, "Опозиційна платформа – За життя" – 13,5%, "Європейська солідарність" – 13,2%, "Батьківщина" – 8,6% та "За майбутнє" – 7,4%.

Привертає увагу, що сумарний рейтинг інших партій (переважно "локальних"), які беруть участь у місцевих виборах та були включені у список для дослідження, – 21,3%.

Читайте також: Не знехтувати й не продати: маємо свідомо скористатися своїм основоположним правом

Таким чином, агрегований рейтинг фіксує наступне:

1) партія влади помітно втратила у порівнянні з парламентськими силами, але загальнонаціональні опозиціонери ці голоси не "підібрали";

2) найкращі результати демонструють політичні сили, орієнтовані на місцеві еліти та регіональних лідерів. Це як локальні проекти, так і один загальнонаціональний – "За майбутнє".

Очевидно, що ці вибори можуть стати найбільш успішними для регіональних еліт, ознаменувавши черговий поворот "колеса" електоральних уподобань від "нових облич" до "перевірених управлінців".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини