MENU

Неправдива реклама: АМКУ пред'явив претензії виробникам антисептиків

352 0

Антимонопольний комітет України пред'явив претензії семи виробникам антисептиків і рекомендував їм прибрати з етикеток інформацію про властивості товарів, що не відповідає дійсності. 

Про це йдеться в повідомленні АМКУ, інформує UAINFO.org.

"Деякі виробники вдаються до недобросовісної конкуренції, перебільшуючи властивості продукції або приписуючи їй властивості, які не підтверджені відповідно до чинного законодавства", – сказано в повідомленні.

Зазначається, що прикладами поширення непідтвердженої належним чином інформації, яка може вводити споживачів в оману, є: маркування "coronaseptic"; запобігання вторинному інфікуванню; пролонгована (тривала) антимікробна дія; дія на штами бактерій, стійких до антибіотиків; знищення до 99%, до 100% бактерій та/або вірусів; 100% антимікробна активність.

Читайте також: Чому варто відмовитися від масок із клапаном видиху

Також порушенням є випуск дезінфікуючих засобів без дотримання Порядку державної реєстрації дезінфекційних засобів, а також нанесення маркування "органічна", "біоорганічна" продукція без дотримання вимог Закону про органічне виробництво.

"Звичайно, можна посперечатися, що навіть одна знищена бактерія становить" до 100%". Однак поширення цієї або іншої наведеної в прикладах інформації надає неправомірну перевагу в конкуренції таким антисептичним засобам у порівнянні з аналогічними за складом конкурентами та може вводити споживачів в оману", – підкреслили в АМКУ.

Антимонопольний комітет рекомендував семи виробникам антисептиків припинити поширення неточних, неповних відомостей у маркуванні продукції, що може вводити в оману.

Нагадаємо, ще у квітні АМКУ застерігав виробників від поширення неправдивої, неповної або неточної інформації про антисептичні чи дезінфекційні властивості спреїв, розчинів, гелів, серветок та інших засобів, а також про їхню здатність знищувати віруси, у тому числі й COVID-19, з метою приваблення споживачів.

Читайте також: Як правильно поводитися в офісі в розпал пандемії коронавірусу: головні поради

Також Антимонопольний комітет надавав обов’язкові для розгляду рекомендації виробникам ліків, рекламним холдингам та українським телеканалам утриматись від реклами лікарських засобів, зміст якої стосується лікування та/або профілактики коронавірусів, без належного обґрунтування відповідно до чинного законодавства.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини