MENU

83 роки тому почалися розстріли в урочищі Сандармох. Що це означає для України

801 1

Коли комуняки зрозуміли, що на червоному терорі й на "отнять и поделить" державу не збудувати, вони запропонували "нову економічну політику", НЕП, і дозволили українську мову в школах, вишах, театрах і музеях

Про це пише Олена Балаба, повідомляє UAINFO.org.

Тому що національні еліти можуть щось будувати, а малограмотні комісари – ні.

Саме українська культура, український авангард і символізм сприяли просуванню радянської влади на українських землях.

Читайте також: Страшна історія урочища Сандармох

Так будувалася держава – Українська радянська соціалістична республіка: із Красною армією, українською мовою та вірою у світову революцію й комунізм замість віри в бога.

А потім комісари вирішили, що все – українські еліти їм більше не потрібні. Замість національної культури має бути одна нація – "советский народ" й одна суспільна культура – радянська. Без етнічних ознак. Тільки "русский язык" і велич "советского государства".

83 роки тому – 27 жовтня 1937 року – почалися розстріли в лісовому урочищі Сандармох у Карелії. Людей вивозили на вантажівках, змушували копати ями в болоті, а потім страчували пострілом у лоб.

Тут зникла українська культурна, наукова та політична еліта: режисер театру Лесь Курбас; драматург Микола Куліш, чиї п’єси йшли в Парижі, Нью-Йорку, Москві, Варшаві; письменники й поети Микола Зеров, Марко Вороний, Мирослав Ірчан, Григорій Епік, Андрій Панів; письменник, філософ і перекладач Валер’ян Підмогильний; учені Сергій Грушевський, Степан Рудницький, Олександр Бадан-Яворенко; прем’єр-міністр УНР, викладач професор історії Володимир Чехівський, міністр УНР Іван Крушельницький та інші, – просто забивайте в ґуґл "Список Сандармоху", будете ошелешені.

Читайте також: Червоне колесо: Росія мститься за Сандармох і присипає кров пісочком

Можете окремо ввести "Кати Сандармоху" й також приголомшуватися. Нацистам Другої світової було в кого вчитися – у Радянському Союзі концтабори працювали ще у 20-ті роки ХХ століття – задовго до Аушвіцу та Заксенгавзену.

Коли ви зараз питаєте: чому вони так голосують, просто знайте – коли стільки десятиліть знищують культуру, історію й еліти нації, залишаються манкурти та покидьки.

Ті, хто хоч трохи читає та знає історію нації – не підуть голосувати за нащадків енкаведистських катів і вертухаїв.

Вічна пам'ять загиблим українцям.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Олена БАЛАБА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини