27 років тому було засновано Європейський Союз
Європейський Союз було засновано 1 листопада 1993 року. Саме цього дня набув чинності Маастрихтський договір, що поклав початок економічному і політичному об'єднанню держав-членів ЄС.
Видання Оbozrevatel розповідає про створення Євросоюзу, а також про головні критерії, яким мають задовольняти країни, що вступають до нього, інформує UAINFO.org.
Історія створення ЄС
Європейський союз було створено на основі Європейського економічного співтовариства – об'єднання 12 європейських держав, створеного з метою економічної інтеграції та існуючого з 1957 по 1993 рік.
Маастрихтський договір було укладено 7 лютого 1992 в місті Маастрихт у Нідерландах. Його підписали Бельгія, Великобританія, Греція, Данія, Ірландія, Іспанія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Франція і ФРН.
Читайте також: Момент істини для Лондона: чи піде Британія на конфлікт із ЄС та США?
Документ набув чинності 1 листопада 1993 року, завершивши процес врегулювання грошової і політичної систем європейських країн. На даний час до ЄС входять 27 держав. 31 січня 2020 року склад союзу залишила Великобританія.
Критерії для вступу в Європейський Союз
- Дефіцит державного бюджету не повинен перевищувати 3% ВВП.
- Державний борг – менше 60% ВВП.
- Країна протягом двох років має брати участь у механізмі валютних курсів і підтримувати курс національної валюти в заданому діапазоні.
- Рівень інфляції не має перевищувати більш ніж на 1,5% середнє значення трьох країн-учасниць Євросоюзу з найбільш стабільними цінами.
- Довгострокові процентні ставки за державними облігаціями не повинні перевищувати більш ніж на 2% середнє значення відповідних ставок в країнах з найнижчою інфляцією.
Україна та Євросоюз
Вступ до Європейського Союзу як стратегічну мету України вперше задекларував президент України Віктор Ющенко одразу після його обрання 2005 року.
Читайте також: Експрезидет Європейської ради підкреслив, що не може бути Європи без України
2014 року було підписано історичну Угоду про асоціацію України з Євросоюзом, а 11 червня 2017 року громадяни України з біометричними паспортами отримали право на безвізові поїздки до країн-членів Шенгенської угоди.
Як відомо, вступ до ЄС відбувається в кілька етапів: підписання Угоди про асоціацію; включення до офіційної програми розширення ЄС; подача заявки на вступ; отримання статусу кандидата в члени ЄС; вступ до ЄС. На даний момент Україна перебуває на першому з даних етапів.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки