MENU

Дутому популістові Зеленському не уникнути поразки, він уже здувається – Портников

2298 4

Конфлікт президента України із Конституційним судом стрімко переростає в повномасштабну політичну кризу. Глава держави наполягає на своєму праві розігнати суд, але не знаходить підтримки не тільки в парламенті в цілому, але навіть у власній фракції

Про це для "Еспресо" пише Віталій Портников, повідомляє UAINFO.org.

Із ситуації немає доброго виходу. Розгін суду відкриває дорогу до авторитаризму. Поразка президента тільки підкреслить його безпорадність, і так уже продемонстровану результатами місцевих виборів. Розгін парламенту тільки каталізує політичні процеси, бо Зеленський більше ніколи не матиме змоги отримати не те що монобольшість у вищому законодавчому органі, а й узагалі більшість.

Читайте також: Розгром і байдужість: Україна вже починає змінюватися

З іншого боку, в усьому цьому немає нічого нового. Такий шлях – від конфлікту з попередньою владою до конфлікту із законодавцями та судовою владою – проходить будь-який політик-популіст. Не складно пригадати, як після перемоги революції у Вірменії її новий прем'єр-міністр Нікол Пашинян домагався дострокових парламентських виборів, вступив у конфлікт із судовою системою, провів через парламент поправки про переформатування Конституційного суду... Чим відрізняється Зеленський?

А тим, що Зеленський – дутий, картонний популіст. До того ж він здувається. На боці справжнього популіста повинен бути не тільки виборець, але й вулиця. Коли Пашинян домагався проведення дострокових парламентських виборів, на вулиці протестували його прихильники. Коли Пашинян домагався переформатування судової системи, суди блокували його прихильники. А де вулиця в Зеленського? Немає в нього ніякої вулиці. Вулицю контролюють його опоненти.

Читайте також: Розпуск КСУ нічого не вирішить, вихід із кризи геть інший – Портников

Саме тому його ніхто не боїться й поразки йому не уникнути. Справжній популіст – коли він іде на свідоме порушення закону й конституції країни – повинен бути впевнений в тому, що його підтримає народ. Але сила Зеленського – це винятково підтримка олігархічних еліт. Саме вони придумали проєкт "Слуга народу" й заморочили голову недосвідченому телевізійному комікові. Саме вони забезпечили йому підтримку на виборах. Саме вони забезпечили безправне рішення Конституційного суду, яке дозволило провести дострокові парламентські вибори. І без підтримки цих еліт немає ніякого президента Зеленського. Тому що прихильники Зеленського ніколи не вийдуть на вулиці. Навіть прихильники Януковича виходили – нехай і за невеликі гроші. У Зеленського й таких прихильників немає. У нього є тільки глядачі.

Тому навіть якщо Зеленський доб'ється успіху у своєму протистоянні з Конституційним судом й у тиску на парламент, це буде лише тимчасовий, позиційний успіх. Потрібно думати не про те, що зробить Зеленський, а що буде після Зеленського і якого нового дутого популіста олігархи спробують підсунути українцям замість того, хто здувається. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини