MENU

Кравчук анонсував "план миру", аби провести вибори в ОРДЛО 31 березня

1148 8

Леонід Кравчук

Підготовлений українською стороною "План спільних кроків" для Тристоронньої контактної групи містить пропозицію про повне припинення війни й демілітаризацію ОРДЛО на початку 2021 року

Як зазначає "Інтерфакс-Україна", голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук заявив, що зазначена ініціатива покликана  "створити всі необхідні умови" для проведення в ОРДЛО місцевих виборів 31 березня наступного року, повідомляє UAINFO.org.

"Перше, що ми пропонуємо зробити, – припинити обов'язково збройний конфлікт, і провести обов'язково повну демілітаризацію ОРДЛО. Із цього потрібно починати. Тобто всі збройні формування, найманці, озброєння – все повинно бути виведено з цієї території, незаконні збройні формування повинні бути розпущені. І це потрібно зробити на початку 2021 року", – розповів політик.

За його словами, після цього Україна повинна взяти під контроль кордон і забезпечити на цих територіях нормальну життєдіяльність. "Себто складник безпеки стає головним, визначальним для того, щоб рухатися вперед", – наголосив Кравчук.

Очільник української делегації у ТКГ зазначив, що важливо буде чітко врегулювати питання відповідальності для осіб, які брали участь у подіях, пов'язаних із війною на Донбасі, і "недопущення покарання для тих, на кому немає провини за вчинення злочинів".

"Це повинно бути зроблено шляхом ухвалення Верховною Радою України відповідного законопроекту, текст якого потрібно буде обговорити в робочій групі ТКГ із політичних питань. Нам потрібно, щоб питання відповідальності вирішувалися за законом, виважено, з урахуванням ситуації на Донбасі й із урахуванням досвіду інших країн. Тому що є злочинці, є люди, які прийшли туди вбивати за гроші, – вони повинні нести відповідальність, а інші – нормально жити і працювати на своїй, українській землі", – пояснив Кравчук.

Читайте також: "Пацифізм" капітулянтів на "гуманізмі" стає інструментом перемоги Росії над Україною

Українська сторона наполягатиме, що необхідно негайно забезпечити повний і безумовний доступ міжнародних організацій, включно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста, до всіх утримуваних осіб. Україна хотіла б, аби це було зроблено до середини листопада 2020 року, а остаточне взаємне звільнення утримуваних осіб за принципом "всіх на всіх" відбулося не пізніше 15 грудня 2020 року.

Кравчук зазначив, що СММ ОБСЄ повинна мати безпечний доступ до всієї території України, щоб виконувати свою місію, а Україна також воліла би домогтися до середини грудня збільшення чисельного складу СММ ОБСЄ на 1500 людей і звернеться з цим до Постійної ради ОБСЄ.

"Ми сподіваємося, що й Російська Федерація, і Німеччина, і Франція підтримають таку нашу пропозицію. Оскільки для спостереження за українсько-російським кордоном в Донецькій і Луганській області необхідно активна робота й постійне інформування", – наголосив політик і вказав, що у своєму плані Україна наполягає над забезпеченням повного контролю над конкретними ділянками українсько-російського кордону зі свого боку.

Згідно з українським планом, не пізніше 31 березня 2021 року на території ОРДЛО повинні бути проведені місцеві вибори відповідно до Конституції та законів України й із дотриманням стандартів ОБСЄ – Копенгагенського документа 1990 року.

"Крім того, необхідно буде ухвалити закон про особливості проведення місцевих виборів в ОРДЛО. Я думаю, що Верховна Рада вже напрацювала багато в цьому напрямі. Потрібно підняти всі ці напрацювання, подивитися на їхній зміст і з урахуванням тих змін, які відбулися, ухвалити відповідне рішення", – зазначив Кравчук.

Він також додав, що оскільки "формулу Штайнмаєра" обговорювали на зустрічі "нормандської четвірки" торік у грудні й узяли в роботу, то її "не можна обійти стороною" і необхідно також згадати в документі.

Кравчук зазначив, що влада Російської Федерації, зокрема президент РФ Володимир Путін, прийняли низку рішень і документів, які є прямим втручанням в життя ОРДЛО, наприклад, про спрощений порядок надання жителям цих територій російського громадянства, хоча сам Путін неодноразово говорив, що ці території є частиною України. Тому українська сторона пропонуватиме, щоб такі рішення й документи були скасовані.

Читайте також: Асєєв: Питання виборів у ОРДЛО вже зараз має стати фактором національної безпеки

За політиковими словами, Україна також пропонуватиме створення вільної економічної зони в рамках реалізації особливого порядку місцевого самоврядування в ОРДЛО. "Без неї відновити там економіку буде неможливо. І ця вільна економічна зона, згідно з нашим баченням, повинна діяти десь орієнтовно до 2050 року. Розрахунки показують, що цей час дозволить привести регіон Донбасу до нормального стану", – сказав він.

Кравчук також зазначив, що українська сторона "дуже б хотіла, щоб наступна зустріч лідерів держав "нормандського формату" відбулася до кінця 2020 року". "Щоб вони оцінили процес імплементації домовленостей, що зроблено, що не зроблено. Й обов'язково обговорили умови безпеки й політичні умови для місцевих виборів. Щоб було чітко та зрозуміло сказано, що місцеві вибори в ОРДЛО можливі тільки в певних відповідних умовах", – зазначив голова делегації у ТКГ.

Кравчук підкреслив, що пропонований Україною "План спільних кроків" не є заміною того, що вже зроблено за шість років роботи "нормандського формату" й ТКГ. "Це документ, який відповідає реаліям і тому, що зроблено, а з його допомогою ми хочемо доповнити або уточнити ті питання, які не знайшли широкого, точного й конкретного втілення в попередніх документах", – пояснив він.

Кравчук переконаний, що це не може бути документ, який побудований на підставі пропозицій якоїсь однієї сторони: чи то України, чи то Росії, чи то ОБСЄ.

"Це повинен бути документ, який врахує те, що зроблено, і що ми бачимо на завтра. Повинні бути враховані пропозиції всіх сторін. Тільки такий документ матиме право на життя, буде сприйнятий і виконуватиметься всіма сторонами. Щоб цей план був реальним, і ми знайшли ту "золоту середину", яка відповідає інтересам усіх сторін, а головне – людей, які живуть на тимчасово окупованих територіях Донбасу", – підсумував Кравчук.

За його словами, вже завтра, 5 листопада, цей план української сторони надішлють координаторці ТКГ, спецпредставниці чинного голови ОБСЄ Гайді Ґрау.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини