MENU

"Слуга народу" підготував законопроєкт, завдяки якому мита на документи зростуть у сотні разів

1582 3

"Слуга народу" підготував законопроєкт, завдяки якому мита на документи зростуть у сотні разів

В Україні, щоб засвідчити заповіт, підтвердити підпис або написати довіреність, доведеться платити в десятки та сотні  разів більше. Державне мито на нотаріальні послуги пропонується підвищити в 17-750 разів (залежно від послуги).

Як повідомляє видання Оbozrevatel, відповідні нововведення описані в законопроєкті №3236-1 (автор – "слуга народу" Данило Гетманцев), який народні депутати повинні були розглянути 6 листопада, проте рішення перенесли на наступне засідання, інформує UAINFO.org.

Як і що може подорожчати?

Державні нотаріуси повинні стягувати плату за свої послуги у вигляді мита. Його розмір встановлювався ще в 1990-х роках і справді застарів. Але замість того, щоб розібратися, яка сума здатна покрити витрати, Данило Гетманцев вирішив одним рішенням у десятки та сотні разів збільшити ціни.

Читайте також: В Україні зменшать пенсії: міністерка соцполітики розповіла, чого чекати

Ось як подорожчають основні послуги:

Засвідчити заповіт

 • Зараз: 85 копійок.

 • Буде: 255 грн.

За дублікат нотаріально завірених документів

 • Зараз: 51 копійка.

 • Буде: 85 грн.

Засвідчити підпис на документі

 • Зараз: 34 копійки.

 • Буде: 170 грн.

За підтвердження доручення на право користування автомобілем

 • Зараз:

  - родича першої лінії: 1,7 грн;
  - не родичам: 5,1 грн.
 • Буде:

  - родича першої лінії: 170 грн;
  - не родичам: 255 грн.

 

Отже, за засвідчення заповітів доведеться заплатити в 300 разів більше, за доручення – у 50-750 разів, за засвідчення справжності кожного підпису на документах – у 500 разів, за передання заяв громадян – у 17 разів, за видання дублікатів нотаріально засвідчених документів – у 167 разів.

Навіщо підвищувати ціни?

"Внесення цього законопроєкту зумовлено необхідністю запобігання зменшенню доходів місцевих бюджетів у сучасних умовах", – написав Гетманцев у пояснювальній записці.

Читайте також: За відсутність маски будуть суворо штрафувати: ВР прийняла законопроект у першому читанні

Мита на нотаріальні послуги не можуть бути істотним джерелом поповнення бюджету. Варто розуміти, що до державних нотаріусів звертаються, зокрема, й українці, які не можуть собі дозволити платити багато за такі ж послуги в приватних фахівців.

Скільки коштують такі послуги в приватних нотаріусів?

Державні нотаріуси за вказаний вище перелік послуг можуть брати тільки держмито. За додаткові послуги (консультації тощо) доведеться платити згідно з прайсом, який затвердив обласний відділ Мін'юсту.

Приватні нотаріуси ж беруть стільки, скільки захочуть. Єдине обмеження для них: не можна поставити вищу за ціну, ніж у конкурентів, інакше всі підуть до конкурента. Для порівняння, якщо послугу "засвідчити заповіт" Гетманцев пропонує оцінити в 255 грн (що вже в десятки разів дорожче, ніж зараз), то в приватного нотаріуса в Києві за цю ж послугу доведеться заплатити щонайменше 700 грн.

Ціна відрізняється в сотні разів, але до державного нотаріуса часто йдуть малозабезпечені українці, попередньо записавшись і відстоявши чергу, приватні ж роблять усе те саме, але без черг і за відносно великі гроші.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини